Konference, semináře

72. Betonářský úterek: AZ Tower – nejvyšší budova v ČR

Česká betonářská společnost pořádá den 11. prosince 2012 od 18 h přednášku z cyklu Betonářských úterků na téma AZ Tower – nejvyšší budova v ČR. Přednáška se koná v posluchárně C 204 na Fakulta stavební ČVUT v Praze (Thákurova 7, Praha 6).
Projekt více než stometrové budovy AZ Tower, jež stojí v blízkosti centra města Brna, byl zadán investorem architektonické kanceláři Burian–Křivinka na základě vyhodnocení několika studií, které si nechal na dané místo zpracovat. Výslednému návrhu předcházely tři vývojové fáze projektu o různé výšce a tvaru budovy.
Dominantou komplexu je výšková budova s víceúčelovým provozem. Vyplňují ji prostory pro kancelářské využití, obchody, restaurace, zdravotní zařízení a prostory pro bydlení. Budova vyrůstá ze severního rohu třípodlažní podnože, která kopíruje a takřka vyplňuje lichoběžníkový tvar parcely. Zde je soustředěno obchodní a společenské zázemí budovy. Těleso výškové budovy tvoří dva nestejně vysoké kvádry vysoké celkem 109,2 m. Typická kancelářská patra se nachází od 5. do 23. NP. Každé kancelářské patro má vlivem zalamované východní desky jinou plošnou výměru (430 až 470 m2). Patra 24 až 28 (i část 29. NP) jsou věnována reprezentativním apartmánům. Apartmány jsou dispozičně řešeny tak, aby měly výhled na vedutu města, nebo na panorama Pálavských vrchů. Ve 28. NP je navržen mezonetový apartmán s velkou terasou a možností přístupu do části 29. NP, kde je bazén a sauna. Bazén bude zároveň sloužit i jako požární nádrž.
 
Program
● AZ Tower – výšková budova – Ing. Arch. Gustav Křivinka, architekt, Architektonická kancelář Burian-Křivinka;
● Statické řešení budovy – Ing. Jan Perla, statik, JAPE – projekt, spol. s r. o.;
● Provádění monolitické konstrukce – Ing. Petr Smrž, stavbyvedoucí, PSJ, a. s.
 
Vstup je pro registrované zdarma. Počet účastníků je omezen na 80 osob.
Letáček a přihlášku najdete zde.
mi podle podkladů pořadatele