Konference, semináře

Wienerberger představí své řešení pro 3D projektování a BIM na konferenci BIM Day 2019

Společnost Wienerberger vás zve dne 8. 10. 2019 na svůj prezentační stánek v rámci konference BIM Day. Wienerberger se dlouhodobě zaměřuje na garanci kvality informací pro své produktové značky Porotherm, Tondach, Terca nebo Penter v rámci digitalizace stavebnictví a BIM (Building Information Modelling). V průběhu již devátého ročníku BIM Day, který přinese nejaktuálnější informace o BIM v České republice a ve světě, představí Wienerberger nástroje pro 3D projekční software a BIM, které usnadní vyhledávání vhodných řešení a vkládání dat do projektů.

„BIM představuje digitální budoucnost stavebnictví. Proto se jako leader na trhu stavebních materiálů chceme aktivně podílet na jeho implementaci v České republice. Naše řešení obsahují databázi výrobků skupiny Wienerberger s potřebnými vlastnostmi a funkcemi,“ uvádí Ing. Jiří Dobiáš, Ph.D., vedoucí produktového managementu společnosti Wienerberger. Vyvíjené řešení dále obsahuje doporučené skladby značek Porotherm, Tondach i možnosti úprav pro individuální řešení, automatický výpočet součinitele prostupu tepla, povrchové teploty a bilance vodní páry u všech skladeb, katalog objektů s možností výpisu prvků a doporučené ověřené konstrukční detaily. Všechna data jsou vždy aktuální a deklarována přímo od společnosti Wienerberger. Na konferenci BIM Day, včetně prezentačního stánku Wienerberger, se mohou návštěvníci dozvědět o využití BIM v současné praxi i budoucnu.

BIM je digitální reprezentace konstrukčních a funkčních vlastností budovy. Zároveň se jedná o sdílený vědomostní zdroj informací týkajících se určité stavby, který poskytuje spolehlivý základ pro rozhodování během celého životního cyklu – od nejranějšího koncepčního řešení až po demolici a odstranění. Podstatou BIM je proces, který se soustředí na vytvoření koherentního systému informačního modelu, který zastupuje množství jednotlivých výkresů. „Podstata BIMU spočívá ve vytvoření dostatečně velikého souboru dat, a to již v raných fázích projektu. Dle požadované úrovně podrobnosti je nutné nejen přidat atributy, jako jsou například rozměr produktu, cena, barva anebo jeho tepelná vodivost. Pokud jsou kvalita produktových dat a práce v úvodní fázi projektu opomenuty, dají se očekávat dnes standardní problémy projektu a výstavby, čímž pak celá filozofie BIM ztrácí smysl. Výrobce stavebních materiálů hraje v této fázi klíčovou roli, jelikož jeho data rozhodují o kvalitě návrhu a celkové efektivitě BIM procesu,“ doplňuje Ing. Dobiáš, Ph.D.

tisková zpráva firmy Wienerberger, s. r. o.