Projekty

CTP dostala za černou stavbu byznysparku další pokutu

Společnost CTP Invest dostala od úřadů za černou stavbu obchodního parku v Hradci Králové další pokutu. ČTK to potvrdila mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková. Podle informací ČTK činí výše pokuty 560 000 korun. Firma již od úřadů dostala pokutu 250 000 korun, kterou zaplatila. CTP Invest, která patří k největším průmyslovým developerům na českém trhu, se snaží stavbu zlegalizovat.

Úřad přitom nevylučuje, že firmě vystaví ještě třetí pokutu. Pokuty jsou za to, že firma neuposlechla výzev k zastavení prací a v nepovolené stavbě do začátku března pokračovala.

Minulý týden firma podala žádost o dodatečné stavební povolení a po středečním dodání projektové dokumentace budou moci úřady zahájit řízení o dodatečném povolení stavby. „Do tohoto řízení se budou moci přihlašovat účastníci. Účastníkem řízení bude i město,“ uvedla Vlčková. Dodala, že lhůtu pro vyřízení žádosti o dodatečné stavební povolení zákon stanovuje až na 90 dní.

Rozsáhlý objekt obchodního parku firma začala bez povolení budovat loni na podzim u výpadové silnice z Hradce Králové na Ostravu. Po několika předchozích neúspěšných výzvách úřadů k zastavení stavby firma stavbu minulý týden přerušila. Jedna z hal je však již téměř hotová, stavba druhé je v počátku.

Po dokončení by měl CTPark podle původních plánů nabídnout přes 21 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Celková plocha parku má přes pět hektarů. Hodnota investice do CTParku činí asi 410 miliónů korun.

Skupina CTP, kterou vlastní několik nizozemských podnikatelů, provozuje síť 36 logistických a průmyslových CTParků. Kromě Česka se nacházejí i na Slovensku, v Rumunsku a Polsku. Celková rozloha dosahuje 2,3 milionu metrů čtverečních ploch. Předloni skupina hospodařila s provozním ziskem 100 miliónů eur (asi 2,75 miliardy korun).

zpráva ČTK