Projekty

Dubaj postaví umělý ostrov s nejvyšším ruským kolem na světě

Arabský emirát Dubaj schválil projekt výstavby nového umělého ostrova v hodnotě 1,6 miliardy dolarů (30 miliard Kč). Dominantou Bluewaters Island a novou atrakcí celého Dubaje se stane největší ruské kolo na světě Dubai Eye. Napsala to agentura Reuters.
Model Bluewaters Island s ruským kolem Dubai EyeEmirát se tak znovu pouští do extravagantních projektů, jimiž se v minulém desetiletí proslavil po celém světě. Projekty typu umělého ostrova ve tvaru palmy nebo největšího mrakodrapu na světě byly většinou financovány dluhy, což po zhroucení realitního trhu v roce 2008 vedlo v emirátu k finanční krizi.
Vyhlídkové kolo se bude po vzoru obdobné londýnské atrakce nazývat Dubai Eye (Dubajské oko) a má být vysoké 210 metrů. Jeho londýnský vzor měří na výšku 135 metrů.
Developerem projektu Bluewaters bude společnost Meraas Holding, která už v listopadu dostala v Dubaji zakázku na výstavbu komplexu pěti tematických parků. Výstavba by měla být zahájena v dubnu a generálním dodavatelem vyhlídkového kola bude jihokorejská společnost Hyundai Contracting a projektant londýnského kola Starneth Engineering.
Více fotografií najdete zde.
zpráva ČTK
zdroj foto http://jeleeb.com