Projekty

Jablonec chystá přestavbu Slunečních lázní – do konce září je možné posílat radnici připomínky k projektu

Přestavbu Slunečních lázní na oblíbené přehradě Mšeno chystá radnice v Jablonci. Kvůli projektu čelí kritice, nabízí proto lidem, aby jí zaslali své připomínky. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Markéta Hozová.
„Protože se názory různí a město je nechce pominout, je možné připomínky zasílat do 30. září na e-mailovou adresu pavilon@mestojablonec.cz. Všechny připomínky se předloží k odbornému posouzení poradnímu sboru architektů,“ uvedla Hozová.
Sluneční lázně vznikly na břehu přehrady v roce 1927 a staly oblíbeným cílem místních i návštěvníků města. Kromě občerstvení nabízí sluneční louku ohraničenou ohradou a rozdělenou na dámskou a pánskou část. Vcházet se na ni dá jen přes převlékací kabiny. Současný stav Slunečních lázní je ale žalostný a město už několik let vymýšlí, jak je přestavět.
Předchozí projekt za desítky miliónů nevyšel, protože město neuspělo s žádostí o dotaci. Nyní přichází s jiným, který označuje za minimalistický. „Jde o lehkou stavbu ze dřeva a průsvitných stěn, která nabídne odpočinek a soukromí ve stínu zahradního atria i ještě širší rozhled na přehradu z horní terasy,“ nastínila Hozová. Výstavba by se měla pohybovat řádově v miliónech korun.
Autorem návrhu je arch. Petr Stolín. Jedná se o atriový dům přístupný ze tří stran. „Přízemí atria je vybaveno malou restaurací se zázemím, dále jsou návštěvníkům k dispozici toalety, sprchy a převlékárny. V rámci ambitu je vymezen i prostor pro venkovní kryté sezení,“ uvedl architekt. Model jeho návrhu bude až do konce září vystavený v nově zrekonstruovaném přízemí jablonecké radnice.
Podrobné informace můžete najít např. na webových stránkách Jablonce ZDE.
zpráva ČTK, wd
Model Slunečního domu