Projekty

Kew Capital chystá nedaleko Prahy výstavbu nového městečka

Londýnský investiční fond Kew Capital chystá u Popoviček jihovýchodně od Prahy výstavbu nového městečka s 220 luxusními domy a byty. Některé vily navrhli i světoznámí architekti. První stavby projektu nazvaného Oaks Prague začnou růst už na začátku roku 2016. ČTK to řekla mediální zástupkyně pražské developerské firmy Arendon Veronika Ciková, která má projekt na starost. Firma projekt pro nejbohatší klienty s předpokládanými náklady 400 miliónů eur (10,84 miliardy korun) představila tento týden na veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real v Mnichově.

Kew Capital chystá nedaleko Prahy výstavbu nového městečka Oaks Prague

„Oaks Prague je určený pro náročnou klientelu, která oceňuje kvalitní architekturu a hledá zázemí pro klidný rodinný život. Hlavním posláním ale není jen kvalitní architektura, ale také kvalitní život. Celý projekt je pečlivě plánován tak, aby rozmístění domů poskytovalo obyvatelům veškerý komfort a aby v místě byla k dispozici veškerá nezbytná občanská vybavenost a vzniklo tak živé a funkční sídlo,“ uvedla Ciková a dodala, že plánování předcházela studie tradičního českého venkova, na jejímž podkladě vznikl urbanistický koncept.

Kew Capital chystá nedaleko Prahy výstavbu nového městečka Oaks PragueKew Capital chystá nedaleko Prahy výstavbu nového městečka Oaks Prague

Návrhy rezidenčních domů od samostatných vil až po menší bytové domy připravilo celkem 19 architektů či ateliérů (Coffey Architects, Duggan Morris Architects, Eldridge Smerin, Hall McKnight, John Pardey Architects a McGarry-Moon Architects z Velké Británie spolu s českými ADR, Al Design a Cigler Marani) včetně Richarda Meiera či Evy Jiřičné. Tvůrčí tým architektů částečně vzešel z mezinárodní soutěže, kterou organizovala firma Malcolm Reading Associates, další část architektonických studií oslovil investor přímo. Na projektu se podílí řada českých i zahraničních, převážně britských, architektonických studií.

Kew Capital chystá nedaleko Prahy výstavbu nového městečka Oaks Prague

Součástí nového městečka budou školka, pošta, pekárna, obchod s farmářskými potravinami či restaurace. Investor plánuje vybudovat také golfové hřiště, tenisové kurty a lázně. Ceny budoucích vil a bytů developer nezveřejní, budou předmětem individuálních jednání s klienty, zcela jistě však vysoce nadprůměrné.

S prvními pracemi chce firma začít na začátku příštího roku, první lidé by se do Oaks Prague měli stěhovat na jaře 2018. Dokončení celého projektu se očekává v roce 2020.

zpráva ČTK
zdroj foto www.theoaksprague.cz