Projekty

Kuřim otevřela nový krytý akvapark

Kuřim na Brněnsku otevřela krytý akvapark, jehož výstavba přišla na 167,5 miliónu korun. Je to největší zařízení svého druhu na jihu Moravy.
Bylo vytvořeno přestavbou a podstatným rozšířením původních krytých lázní. Nyní je tvoří pět bazénů, v zařízení jsou pivní lázně s výčepem, sauna, posilovna, tělocvična a neschází ani restaurace. Původní krytý bazén byl zastaralý a zájem o něj opadával. Objekt byl zajímavý tím, že měl odsouvací střechu, která ale musela být při nedávných stavebních úpravách zrušena.
Budova byla rozšířena o přístavbu. V ní je velký relaxační bazén s divokou řekou, tobogánem a perličkovou koupelí. Neschází bazén pro děti a bazének pro předškoláky.
Původně se předpokládalo, že náklady na projekt budou vyšší. Město ale ušetřilo čtyři milióny korun, které se vrátily do radniční pokladny. "Na projekt jsme si půjčili 100 miliónů korun, které bychom do 15 let měli zaplatit," uvedl starosta Kuřimi Oldřich Štarha.
Nové zařízení má denní kapacitu 770 návštěvníků. Sloužit bude nejen pro Kuřim a okolí, ale i jižní část nedalekého Blanenska a sever Brna. Lázně by měly mimo jiné přilákat i ty milovníky koupání, kteří za ním jezdí až do rakouského Laa an der Thaya.
Součástí areálu je speciální medová pivní lázeň. Jako přísada je do ní použito pivo Kvasar z domácího pivovaru v Senticích. Zlatavý mok je k dispozici nejen ke koupání, ale rekreant si jej může přímo z vody sám načepovat do sklenice. Podle odborníků má pivní lázeň dobré účinky na kvalitu kůže a pleti. Příznivě prý ovlivňuje srdeční činnost a krevní oběh.
zpráva ČTK