Projekty

Na pražském Smíchově má vyrůst 16patrová kancelářská budova

Nová administrativní budova má vyrůst v ulici Kováků v Praze 5 na Smíchově. Komplex má být rozdělen na dvě části, přičemž jedna bude mít 16 nadzemních podlaží, druhá pak 10 podlaží. Součástí jsou i čtyři podzemní patra garáží. Stavět se má v letech 2015 až 2017. ČTK to zjistila z databáze EIA, která posuzuje vliv staveb na životní prostředí.
Nová kancelářská budova má stát na pozemku o rozloze 2781 m² ohraničeném ulicemi Kováků, Plzeňská, Městským okruhem a nedokončeným blokem domů v ulici Na Zatlance. Stavba podle plánu bude respektovat současný uliční půdorys. Podle Studie posouzení vlivu navrhovaného záměru na krajinný ráz by měla přesahovat okolní zástavbu o cca 58 metrů.
Hmotová vizualizaceHmotová vizualizace
Hrubá plocha nadzemních prostor je plánována na více než 18 000 m², z nichž 8933 m² je čistá plocha kanceláří. Podzemní garáže pak mají mít rozlohu celkem 7036 m². Podle materiálu se má do budovy vejít až tisícovka osob.
Součástí komplexu mají být i obchodní prostory, které budou dosahovat plochy 665 m², a malé náměstí.
 
Pohled z LetnéPohled z Vyšehradu
 
Podle databáze EIA je investorem společnost CIG. Autorem návrhu je ateliér Bogle Architekts.
Zahájení stavby je plánováno na červenec 2015, dokončena má budova být v červnu 2017.
 
Celková výměra moderních kancelářských ploch v Praze přesáhla na konci 3. čtvrtletí 2013 zhruba 2,9 miliónu m². Neobsazenost kanceláří se aktuálně pohybuje v Praze kolem 13 procent.
zpráva ČTK, wd

vizualizace ateliér Bogle Architekts