Projekty

Penta postaví největší kancelářskou budovu v Praze

Česko-slovenská skupina Penta zahajuje v Praze na Florenci výstavbu největší kancelářské budovy v hlavním městě. Stavba s názvem Florentinum za 200 miliónů eur, tedy asi 5,1 miliardy korun, má být hotová na konci roku 2013. Penta projekt představila na tiskové konferenci. Stavba vyroste na místě bývalého komplexu České typografie, později Rudého práva.
Penta již v lokalitě dokončuje demoliční práce, letos na jaře chce začít samotnou výstavbu. Projekt nabídne v devíti podlažích celkem 49 000 metrů čtverečních hrubé podlahové plochy kanceláří. Dalších 7500 čtverečních metrů zaberou obchody a restaurace. „Z projektu nechceme nákupní centrum,“ řekl ředitel divize developmentu Penty Petr Palička.
Nemovitosti mezi ulicemi Na Florenci a Na Poříčí vlastnila původně rakouská společnost S+B CEE Beteiligungsverwaltungs, která tam plánovala výstavbu víceúčelového centra. Plán ale neuskutečnila a v lednu 2010 prodala nemovitosti Pentě. Stavba je prvním developerským projektem Penty v Česku. Na Slovensku Penta vlastní 11 realitních projektů.
Veškeré informace o projektu najdede ZDE.
zpráva ČTK