Projekty

PPF chce na pražském Chodově postavit nejvyšší české mrakodrapy

Společnost PPF chce na pražském Chodově postavit dva nejvyšší české mrakodrapy. Vyšší z nich by měl mít 138 metrů. Překonal by tak i plánovaný brněnský mrakodrap AZ Tower, který má měřit 111 metrů. Zástupci společnosti studii projektu s názvem Prague Eye představili na výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Prahy 11. Investor zatím nemá na stavbu žádné povolení.
Předseda výboru pro územní rozvoj a životní prostředí Prahy 11 Jiří Janeček (ODS) ČTK řekl, že stavba by měla být postavena místo šestipatrové budovy pojišťovny a přilehlého parkoviště kousek od chodovského obchodního centra. Plán je podle něj v samém počátku schvalování. „Projekt byl teprve představen. Musí proběhnout projednání s lidmi z okolí, schvalovat ho bude výbor, a poté případně rada,“ zdůraznil. Kvůli závažnosti stavby by se podle něj projektem mělo zabývat i zastupitelstvo.
Janeček připustil, že jemu by mrakodrapy na Chodově nevadily. V blízkém okolí podle něj bydlí málo lidí a díky dálnici D1 je místo dobře dopravně dostupné. Zabrat by také neměly žádnou zeleň.
Proti je naopak opozice. Nelíbí se jí, že by v mrakodrapech měly být kanceláře. Domnívá se, že na Jižním Městě jich je již dostatek.
Zástupce PPF na jednání výboru řekl, že projekt je v souladu s konceptem nového územního plánu, který nyní připravuje pražský magistrát. Kdy bude územní plán schválen, zatím není jisté.
Východní věž by měla mít 30 nadzemních pater, západní pak 27 pater a 127 metrů.
Projekt PPF není prvním záměrem postavit na pražském Jižním Městě mrakodrapy. Společnost Melit chce přestavět takzvanou pochozí zónu na Hájích. Součástí projektu by měl být až 120metrový dům. Další vysoká budova by měla vyrůst na Litochlebském náměstí. Oba projekty ale ještě nezískaly potřebná povolení.
zpráva ČTK