Projekty

PSG – International buduje elektrárnu na polárním kruhu v Rusku

PSG – International, lídr skupiny PSG, která patří k největším stavebním firmám v zemi, začala stavět paroplynovou elektrárnu ve městě Salechard na polárním kruhu v Rusku. ČTK o tom informoval mluvčí PSG Patrik Kamas. Podle zjištění ČTK jde o zakázku za více než 8 miliard korun.
Projekt zahrnuje projektování, dodávky zařízení, stavbu a uvedení do provozu elektrárny o výkonu 268 megawattů, součástí je i možnost dalšího zvýšení výkonu do 500 MW. Stavba by měla být hotová v roce 2014, výstavbu ztěžují tamní klimatické podmínky. Financování zakázky je zajištěno z České republiky formou úvěru z České exportní banky.
„Po paroplynových elektrárnách v Krasavinu a Kurganu je to další významný energetický projekt, který jako skupina PSG na území Ruské federace realizujeme. Naše pozice jako generálního dodavatele energetických celků na ruském trhu se tak posiluje,“ uvedl generální ředitel PSG Tomáš Krones.
PSG – International má zhruba 600 zaměstnanců, firma působí v Česku i v zahraničí od svého založení v roce 1924. Realizovala projekty ve více než 20 zemích. Je generálním dodavatelem v oborech stavebnictví, energetiky a petrochemie.
V roce 2010 dosáhla skupina PSG konsolidovaných výnosů 6,7 miliardy korun, meziročně o 5,6 procenta méně. V roce 2009 obrat činil 7,1 miliardy korun. Hospodářské výsledky za loňský rok ještě nejsou k dispozici.
zpráva ČTK

zdroj foto www.psg.eu