Projekty

Ústí otevřelo opravený fotbalový stadion

Ústí nad Labem slavnostně otevřelo zrekonstruovaný fotbalový stadion, který po úpravách splňuje podmínky pro nejvyšší fotbalovou soutěž. Rekonstrukce stála 168 miliónů korun, částku bude město deset let splácet, řekla ČTK mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

„Důvodem pro rekonstrukci Městského stadionu byl dlouhodobě nevyhovující stav, který neodpovídal podmínkám fotbalové asociace a UEFA pro postup do nejvyšší ligy,“ řekla ČTK Macová.

Opravy stadionu chystalo město řadu let. Posledním impulzem k rychlé opravě byla sezona 2011/2012. Ústecký fotbalový klub tehdy s předstihem vyhrál druhou nejvyšší fotbalovou soutěž, ale právě kvůli nevyhovujícímu stadionu nemohl postoupit do první ligy. Ligové shromáždění tehdy odmítlo udělit klubu výjimku, aby mohl hrát v nedalekých Teplicích.

Do té doby město investovalo do stadionu jen průběžně. Nejvíc, 48 mil. Kč, v letech 2006 a 2007 při částečné rekonstrukci. Tehdy byla vybudována malá tribuna, nové ochozy, dráha a plocha.

V případě zakázky na kompletní rekonstrukci stadionu využilo město vůbec poprvé elektronickou aukci. „Vysoutěžená cena 168 miliónů byla o 30 miliónů nižší než původně odhadovaná cena,“ doplnila Macová.

Přestavba stadionu trvala necelých 18 měsíců. Úspěšnou kolaudací už prošel na konci srpna. Stadion má nové zázemí pro hráče, vyhřívaný trávník, umělé osvětlení a zcela novou hlavní tribunu. Původní dřevěná byla stržena. „V současné době už stadion splňuje veškeré podmínky UEFA,“ dodala Macová.

zpráva ČTK