Projekty

V Jahodnici byla zahájena výstavba nízkoenergetických rodinných domů

Sdružení firem RD Beroun a Unimex Group uzavřený investiční fond, a. s., začalo ve vilové čtvrti Jahodnice, která je částí Prahy 14, stavět 46 moderních dvojdomů a řadových domů. Půjde o nízkoenergetické dřevostavby z produkce RD Rýmařov, prodává je franšízová pobočka RSČS/Realitní společnost Střední Čechy. Dokončení se plánuje do konce roku 2015.

Plánované NED v Jahodnici – vizualizace

Architektonický návrh pochází z dílny HANS-PAUL architekti, s. r. o. Domy splňují parametry nízkoenergetické stavby v kategorii B. Projekt nabídne celkem tři typy dvoupodlažních domů. Krajních řadových domů s dispozicí 4 + kk, podlahovou plochou 139 m² včetně garáže a s pozemkem od 335 do 464 m² bude šest. Dále zde vyroste 22 vnitřních domů s dispozicemi 3 + kk s podlahovou plochou 92 m² a pozemkem o velikosti 191 m². Řadové domy jsou řešené obdobně. V prvním nadzemním podlaží je umístěn obývací pokoj s kuchyňským koutem, technická místnost a toaleta. V druhém podlaží se 16metrovou terasou a koupelnou se nacházejí tři ložnice v případě krajních domů a dvě v případě vnitřních domů. Krajní řadový dům má přidanou garáž, prostřední řadové domy zase parkovací stání. Dvojdomy nabízejí ještě více prostoru, proto mají v přízemí navíc koupelnu a hostinský pokoj. V patře s terasou jsou pak rozmístěny tři ložnice, samostatná toaleta, koupelna a hlavní ložnice se šatnou a vlastní koupelnou. Těchto dvojdomů s dispozicí 6 + kk bude postaveno 18. Mají podlahovou plochu 156 m², pozemek o velikosti až 592 m², parkovací stání a vlastní garáž.

Plánované NED v Jahodnici – vizualizace

Všechny domy budou zhotoveny v typizovaném provedení s možností individuálních úprav. Budou vytápěny pomocí inteligentního systému Siemens Synci-Living s elektrickými sálavými panely Fenix s regulací v jednotlivých místnostech (možnost využití krbu). Nechybí ani systém řízeného přetlakového větrání s možností předehřevu přívodního vzduchu.

tisková zpráva, wd