Průmysl a obchod

Bílá sádrová stěrka Rimano Glet XL

Novinkou na trhu je bílá sádrová stěrka Rimano Glet XL, která svými vlastnostmi šetří stavebníkům čas i peníze. Je to jediná čistě přírodní sádrová stěrka, která dosud na českém trhu nebyla k dostání; ideální produkt pro úpravu stěn a stropu v interiéru pro jakýkoliv stavební podklad v novostavbách i při rekonstrukcích.
S unikátním materiálem je možné pracovat současně jako s podkladovou omítkou i stěrkou pro finální povrchovou úpravu a aplikovat ji v rozmezí 0 až 10 mm. Během jednoho dne je tedy možné stěnu dokončit a připravit na malování. Technologie zpracování „mokré do mokrého“ dovoluje zkrátit pracovní čas a tím i ušetřit peníze. Finální povrchová úprava se provádí bez celoplošného broušení. 
Omítky zajišťují prodyšnost zdiva díky svému nízkému difuznímu odporu, a tím také nedovolují vzniknout plísním. Mají schopnost lepšího přenosu drobného pnutí v podkladu, takže zamezují vzniku mikrotrhlin nebo prasklin, které bývají obvyklé u klasických vápenocementových omítek.
Při použití produktu Rimano Glet XL stačí jen jedna až dvě vrstvy malby. U tradičních omítek je nutné vymalovat více než třikrát.
Tento materiál je možné aplikovat ručně i strojně v prodloužené době zpracování až na 90 minut s vydatností 0,9 kg/m²/1 mm. Sádrová omítka při rozmíchání s vodou zvětšuje objem zpracovávané směsi a na rozdíl od tradičních omítek se zvyšuje vydatnost materiálu.
Znamená to, že z jednoho pytle (25 kg) se zrealizuje 5,5 m² omítky v tloušťce 5 mm a stěrky až 25 m² v tloušťce 1 mm. U tradičních omítek bývá obvyklé, že z jednoho pytle (25 kg) se dají omítnout 2 m² plochy v tloušťce 5 mm.
Produkt je k dispozici v balení 12,5 kg a 25 kg.
Při práci s novým materiálem je možné požádat zdarma o zaškolení a o technický i stavební dozor v průběhu stavby.
Novinka bude také představena na výstavě SVĚT BAREV 2012 ve dnech 1.–3. března na Výstavišti v Lysé nad Labem.
tisková zpráva společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ, Divize Rigips
 
Bílá sádrová stěrka Rimano Glet XLBílá sádrová stěrka Rimano Glet XL