Průmysl a obchod

Brno má nový parkovací dům pro 88 aut v centru města

Město Brno má v centru nový parkovací dům. Za téměř 66 miliónů korun ho postavila městská společnost Brněnské komunikace. Objekt v Kopečné ulici motoristům nabídne 88 parkovacích míst. Hodina parkovného vyjde na 30 korun, což je cena srovnatelná s parkováním v konkurenčních prostorech. Parkovací dům bude v provozu od 2. června.

Parkovací dům v Kopečné tvoří tři parkovací věže se samostatným vjezdem. V každé z nich je sedm vrstev parkovacích stání. Lidé v přízemí auto zaparkují, vloží do automatu lístek a auto vyjede na volné místo. Při odjezdu se situace opakuje, systém auto přistaví do čtyř minut.
Novostavba je napojena v nejvyšším podlaží lávkou pro pěší na Husovu ulici. Lidem usnadní přístup do středu města či například k budově magistrátu. Dokončení stavby se opozdilo oproti plánu o půl roku.
Stavba byla zahájena v září 2012. Investor musel upravit projekt. „Ukázalo se, že skalní masiv, který z jedné strany kryje parkovací dům, má jiný tvar, než projekt předpokládal. Založení stavby se tedy této skutečnosti přizpůsobilo,“ uvedl předseda představenstva společnosti Brněnské komunikace Petr Kratochvíl.

zpráva ČTK