Průmysl a obchod

CEEC Research: Studie projektových společností 2014 – trh projektových prací se po letech začíná stabilizovat

Práce pro projektové kanceláře bude pozvolna přibývat. Převážně mírný růst v tomto roce očekává sedm z deseti ředitelů. Sektor by měl posílit o 2,9 procenta v tomto roce a o 3,7 procenta v příštím roce. S rostoucí poptávkou po projektantech se budou zvyšovat také tržby. Zlepšení marží ale většina firem pro tento rok neočekává.

Firmy tak budou klást dále maximální důraz na zvyšování efektivity společností (např. zlepšení plánování a projektového managementu, optimalizace nákupních procesů a zkvalitnění výběru dodavatelů). Vyplývá to z nejnovější Studie projektových společností 2014 zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se společností SGCP, divize Weber.

Ředitelé projektových kanceláří už nečekají další pokles objemu práce v tomto roce. Po posledních pěti letech, která přinesla firmám velké existenční problémy spojené se zavíráním společností, propouštěním zaměstnanců a prací za ceny, které často nepokryly ani nákladové položky, už se snad situace začne pomalu zlepšovat. Celkový průměr odpovědí všech firem ukazuje v letošním roce na růst o 2,9 procenta. Důvodem uvedeného pozitivního vývoje trhu by měl být růst jak privátních (potvrzuje 52 procent firem), tak i veřejných investic (potvrzuje 47 procent firem).
Studii projektových společností 2014 si můžete zdarma stáhnout ZDE.

tisková zpráva, wd