Průmysl a obchod

Firma G-Star RAW vybavuje své pobočky deskami Powerpanel H2O

Světoznámá holandská módní značka G-Star vznikla v roce 1989 a od té doby je známá svým inovativním a špičkovým stylem ve světě džínů. Hrubý vzhled umožňuje G-Star zachovat svoji výraznou tvář a styl. Nápad na použití desek FERMACELL pochází z oddělení designu a vývoje u společnosti G-Star RAW.
Při hledání materiálu, který je vhodný pro neopracovaný a rustikální vzhled, kterým se tato módní značka prezentuje, přišli zaměstnanci na desky značky FERMACELL. Obzvláště se jim líbila zadní plocha, která oproti hladké přední části připomíná drsný betonový povrch. Po rozsáhlých testech, kdy byly panely ručně opracovány a broušeny, si byli jisti: v budoucnosti bude FERMACELL Powerpanel H2O definovat vzhled poboček G-Star na celém světě!
 
Zadní část panelu FERMACELL Powerpanel H2O se nepoužívá pouze jako výrazný stěnový prvek, ale G-Star je používá i k potisku s motivy oděvůWinfried Scholz z G-Star RAW (nalevo) a Rogier van de Weerd z Fermacell Holandsko
 
„Pro nás bylo klíčové získat materiál, který je dostupný ve velkých množstvích a současně vykazuje jednotnou kvalitou povrchu,“ vysvětluje Winfried Scholz, nákupčí pro G-Star RAW a dodává: „Ta se však nedá dosáhnout ručním opracováním.“ Jako překážka se ukázala skutečnosti, že oproti běžnému použití musela být zadní část desek pro účely G-Star broušena. Desky by nevypadaly hezky, pokud by stabilizační vazba vláken uvnitř byla poškozena.
Rogier van de Weerd, oblastní manažer Fermacell Holandsko, se obrátil na Michaela von Esdena, Key Account Managera Fermacell Europe, který je ve společnosti Fermacell v Německu odpovědný za přípravu speciálních povrchů. Setkal se také se specialisty ze závodu Aestuver v Calbe v severovýchodním Německu. „Tam bylo možné splnit speciální požadavky,“ vysvětlil Rogier van de Weerd. V závodě v Calbe u Magdeburgu získali přehled o možnostech sériové výroby desek se speciálním povrchem. Nároky zákazníka nebylo jednoduché splnit. Na lince bylo zapotřebí obrovské péče, protože tolerance na broušení byla minimální. Bylo třeba zajistit trvalou kontrolu. Ale povedlo se – prvních 1200 m² speciální verze desek FERMACELL Powerpanel H2O bylo vyrobeno během jednoho a půl týdne. A vyráběné množství stále poroste – dalších 3000 m² již bylo objednáno.
podle podkladů společnosti Fermacell