Průmysl a obchod

Fond rozvoje bydlení plánuje příští rok rozpočet 2,5 miliardy korun

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) plánuje v příštím roce hospodařit s rozpočtem 2,58 mld. Kč. Vyplývá to z návrhu rozpočtu fondu, který projedná vláda. Výdaje fondu na podporu bydlení by měly činit 1,6 mld. Kč, příjmy fondu budou 966 mil. Kč, sdělila ČTK mluvčí SFRB Jana Marešová.
Návrh rozpočtu je sestaven podle příjmových a výdajových limitů pro jednotlivé státní fondy, které jsou dané celkovým návrhem státního rozpočtu pro rok 2013. Podle Marešové potřebuje fond navýšit výdajové limity o 257,5 mil. Kč na úhradu předchozích závazků z dotačních programů Panel a Nový panel.
Navýšení příjmů fondu ze státního rozpočtu o 169 mil. Kč bude podle Marešové kvůli úsporným opatřením patrně zamítnuto. Fond tak bude hospodařit především s prostředky, které má k dispozici z dřívějších úvěrů a úrokových výnosů. Tyto peníze budou podle Marešové použity na programy podpory bydlení, jako jsou například nízkoúročené úvěry na výstavbu nájemních bytů a na rekonstrukce. Fond se také bude snažit získat peníze z evropských fondů.
zpráva ČTK