Průmysl a obchod

KM BETA představila na IBF nový prvek v systému SENDWIX a novou střešní tašku

Společnost KM BETA kromě stávající nabídky představila na veletrhu IBF v Brně i aktuální novinky – nový prvek SENDWIX THERM, určený pro minimalizaci tepelných mostů při zakládání stavby, a novou tašku kabelových prostupů pro profesionální, spolehlivé a bezpečné vedení kabelů skrz střešní plášť.
SENDWIX 12DF-D THERMNový prvek THERM v systému SENDWIX
Komplexní dvouvrstvý zdicí systém SENDWIX se základem v podobě vápenopískových zdicích prvků byl přímo navržen pro stavbu tepelně úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Systém je velmi variabilní, ve třech základních typech nabízí celkem 64 různých řešení lišících se především tepelnětechnickými vlastnostmi. Součástí jsou i prvky pro zdění příček, překlady, věncovky, lícové a komínové zdivo.
Novinkou je SENDWIX THERM, prvek určený pro minimalizaci tepelných mostů mezi stěnou a základovou konstrukcí, případně stěnou suterénu stavby. Nový prvek je vyroben s využitím speciální příměsi, která zvyšuje tepelný odpor o 50 %. KM Beta nový prvek nabízí ve třech variantách pro různé tloušťky stěn (240, 175 a 115 mm): SENDWIX 16DF-D THERM, SENDWIX 12DF-D THERM a SENDWIX 4DF-D THERM. SENDWIX THERM se používá jako první zakládací řada zdicích prvků a zdí se tedy na maltu (PROFIMIX ZM 920). Pevnostní třída u těchto prvků je 20 N/mm², tj. je shodná s pevností ostatních vápenopískových prvků SENDWIX. Nesnižuje se tak únosnost stěn jako je tomu při použití pěnového skla nebo plynosilikátu.
 
Taška kabelových prostupůTaška kabelových prostupů
Betonová střešní krytina KM BETA stále neztrácí na své oblibě. Vybírat můžete i nadále ze dvou atraktivních tvarů (KMB BETA a KMB HODONKA), sedmi barevných odstínů (cihlová, višňová, hnědá, šedá, černá, zelená, modrá) a čtyř variant povrchové úpravy: Standard (bez povrchové úpravy), Elegant (matný vzhled), Briliant (lesklý vzhled) a Efekt (kombinace dvou odstínů – višňové a černé). Kromě krytiny zahrnuje střešní systém KM BETA také více než 50 doplňkových výrobků a široký sortiment okrasných střešních prvků. Letos se nabídka rozšířila o nový prvek – tašku kabelových prostupů.
Nová taška je určena pro profesionální, spolehlivé a bezpečné vedení kabelů skrz střešní plášť. Jde o monolitický celobetonový prvek, který tvoří základní taška KMB BETA opatřená širokým prstencem se třemi plastovými, stupňovitými průchodkami ve spodní části. Nová taška kabelových prostupů může být umístěna v libovolném místě střešní plochy, v blízkosti připojovaného zařizovacího předmětu (satelitu, antény, kamerového systému nebo světelné reklamy). Podle počtu a průměru připojovaných kabelů se odpovídajícím způsobem odříznou plastové průchodky, které jsou součástí střešní tašky.
 
Více informací získáte na www.kmbeta.cz nebo na infolince 800 150 200.
tisková zpráva