Průmysl a obchod

Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s firmou Imos Brno

Včera bylo Krajským soudem v Brně zahájeno insolvenční řízení se stavební firmou Imos Brno. Návrh na zahájení řízení podala brněnská společnost Kociánka Reality, která vůči ní údajně disponuje pohledávkou 3,75 miliónu korun. Vyplývá to z informací zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Firma s návrhem na insolvenci nesouhlasí, o pohledávky se soudí.
Kociánka reality v insolvenčním návrhu tvrdí, že dluh vznikl na základě nezaplaceného nájemného. Pohledávku získala v srpnu loňského roku na základě smlouvy se společností MARK and CELSIUS, spol. s r. o. Původní věřitel údajně pohledávku zažaloval u Městského soudu v Brně.
„Obě tvrzené pohledávky nebyly dosud zaplaceny proto, že jsou sporné a jsou předmětem soudních řízení. Podaný insolvenční návrh je tedy návrhem šikanózním, kterým se navrhovatel snaží vyvíjet nátlak na zaplacení své tvrzené pohledávky, místo aby se svého práva domáhal v zahájeném nalézacím soudním řízení,“ uvedl generální ředitel společnosti Imos Brno Oldřich Štercl.
Podle insolvenčního návrhu Imos Brno údajně dluží i další firmě DI servis, a. s., původního věřitele VSO-Dřevo, spol. s r. o. Jde údajně o pohledávky původně z dodávek oken, převyšující půl miliónu korun.
Imos Brno patří k největším stavebním firmám na jižní Moravě. V roce 2009 vykázala rekordní zisk 502 milióny korun po zdanění. Společnosti naopak v roce 2009 meziročně klesl obrat na 5,81 miliardy z 7,07 miliardy.
Firma podniká především v pozemních, vodohospodářských a dopravních stavbách.
zpráva ČTK