Průmysl a obchod

Na dálnici D2 budou kvůli opravám uzavřeny dva úseky

Od září budou na dálnici D2 kvůli opravám uzavřeny dva úseky, už nyní je doprava až do konce srpna svedená do jednoho pásu na 50. až 55. kilometru směrem do Brna. Celkem mají letos opravy na D2 stát přes čtvrt miliardy korun. ČTK to sdělil vedoucí oddělení dálnic Morava z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Luboš Urbánek.
Cena zakázky je 67 miliónů Kč, ač odhad byl původně 50 miliónů. „Dělali jsme jej se zkušenostmi z předchozích projektů. Nakonec jsme ale do projektu zařadili ještě výměnu svodidel a také se proti původnímu plánu vyměňují i podkladní vrstvy,“ vysvětlil Urbánek.
Od příštího pondělí se zde ještě začnou opravovat tři mosty za 20 miliónů korun.
Na začátek září je naplánován začátek uzavírky 42. až 48. kilometru ve směru na Brno, doprava zde bude organizovaná stejně jako na předchozím úseku. Betonový povrch silničáři vybourají a nahradí asfaltovým. „Cena bude zhruba 120 miliónů a uzavírka potrvá do konce listopadu,“ upřesnil Urbánek.
O dva týdny kratší má být oprava jízdního pásu směrem do Bratislavy mezi 16. až 19. kilometrem, rekonstrukce tohoto úseku bude stát 50 miliónů.
(ŘSD)chtělo ještě letos zahájit opravu úseku mezi 24. až 28. kilometrem směrem do Bratislavy okolo Hustopečí. Nicméně Krajská hygienická stanice si vyžádala hlukovou studii. „Nejspíš tak budeme stavět až příští rok,“ doplnil Urbánek.

zpráva ČTK