iMaterialy

portál časopisů Materiály pro stavbu a Stavitel pro odborníky ve stavebnictví

Odebírat newsletter

iMaterialy


iMaterialy > Aktuality > Průmysl a obchod

Průmysl a obchod

Na okraji Kladna vyrostla největší mrazírna pečiva v Evropě

Na okraji Kladna vyrostla největší mrazírna pečiva v Evropě

5. 9. 2013

Tuzemská pobočka belgické pekárenské skupiny La Lorraine postavila na okraji Kladna za půl miliardy korun největší mrazírnu na pečivo v Evropě. 
 

Mražené pečivo odtud bude putovat převážně do obchodů v Česku a na Slovensku nebo na trhy v Rumunsku, Maďarsku, Polsku, Rakousku a Německu. ČTK to dnes řekl ředitel firmy pro střední a východní Evropu Josef Láska. Zkušební provoz mrazírny, do které se vejde 27 000 palet se zbožím, začne v polovině září.
Hala je 150 metrů dlouhá a 38 metrů vysoká a vznikla v sousedství bývalého masokombinátu. Teplota v mrazírně se bude pohybovat kolem minus 25 stupňů Celsia a zboží bude na správné místo posílat počítačový systém, který zaznamená i data spotřeby nebo druh pečiva. Uvnitř bude jako protipožární opatření patnáctiprocentní koncentrace vzduchu, což je podobné klima jako ve 3000 metrech nad mořem. Zaměstnanci budou pracovat v prostorech pro expedici, kde bude teplota vyšší.
Podle Lásky jde o zásadní investici pro rozvoj firmy, protože nyní má po Česku několik externích skladů, což je složité pro dopravu a finančně náročné. Podobný sklad má koncern La Lorraine jen v Belgii, ale menší. „Jde o pilotní a největší projekt v rámci celé skupiny a v případě úspěchu se možná bude rozšiřovat do dalších zemí,“ uvedl Láska. Společnost chce v Kladně vybudovat i hlavní logistické centrum, což by mělo zjednodušit dodávky pečiva pro zákazníky. V příštím roce by firma například chtěla v prostorách staré mrazírny vybudovat hlavní balicí centrum na mražené pečivo.
Podle Lásky byla výstavba mrazírny potřebná i kvůli předpokládanému růstu trhu s mraženým pečivem. V Česku podle něj tvoří sedm až deset procent celkového trhu s pečivem, kdežto v západní Evropě to je kolem 30 procent. „Je tady budoucnost pro další rozvoj. Jsou nové alternativy výrobků tvarem, chutí nebo náplní,“ popsal Láska. Podle něj mražené pečivo splňuje všechny normy a výroba je stejná jako u pekařů s čerstvým pečivem. Rozdíl je jen v tom, že se po zhruba 80 procentech pečení zmrazí a zboží se pak dopéká přímo v prodejnách.
Tuzemská pobočka skupiny La Lorraine byla původně součástí tuzemských Delta Pekáren a belgického holdingu Vanelor. Členem mezinárodní pekařské skupiny se stala v roce 2008, odkdy také vlastní výrobní areál na okraji Kladna. Společnost letos podle Lásky očekává tržby kolem 1,8 miliardy korun, což je meziročně o 16 procent více. Ve firmě pracuje kolem 500 lidí. Měsíční produkce mraženého pečiva se pohybuje mezi 2500 až 4500 tunami. Společnost dodává zboží vpodstatě všem velkým obchodním řetězcům.
zpráva ČTK
 
Vstup do diskuse (0)  



≡ Menu

  • Nomenklatura |
    • Aktuality
      • Přednášky, exkurze
      • Projekty
      • Personálie
      • Knihy
      • Věda a výzkum
      • Konference, semináře
      • Soutěže
      • Veletrhy a výstavy
      • Průmysl a obchod
      • Názor
    • Informace výrobců
    • Beton
    • Dřevěné a montované konstrukce
    • Fasádní pláště
    • Inženýrské sítě
    • Podlahy
    • Snižování energetické náročnosti budov
    • Stavební chemie
    • Střechy
    • Výplně otvorů
    • Zděné konstrukce
    • Ekonomika
    • Stavební technika
    • Komerční prezentace
    • Časopis Materiály pro stavbu
    • Časopis Stavitel
    • Ročenka časopisu Stavitel
  • Ekonomika |
  • Materiály |
  • Technologie |
  • Poruchy |
  • TZB |
  • Legislativa |
  • Zajímavá stavba |
  • Kontakt |

Vyhledávání

DŮM A BYT

Porotherm a Tondach představí 3D model zdiva a fotovoltaické moduly

Porotherm a Tondach představí 3D model zdiva a fotovoltaické moduly

MŮJ DŮM

Nová okna s až 100% dotací

Nová okna s až 100% dotací

STAVBAWEB.CZ

Rekonstrukce domu Pod Vrškem

RODINNÝ DOM

Dom so štvrtou dimenziou

Dom so štvrtou dimenziou

Stavíme z cihel

Pasivní dům

Pasivní bydlení je vynikající bydlení, ale...


system by SABRE © 2020

© Business Media One, s. r. o., 2007–2020
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál  GDPR