Průmysl a obchod

Nový stadion za 100 miliónů bude od léta sloužit atletům v Plzni

Kompletně dokončený moderní atletický stadion začne od léta sloužit plzeňským atletům. Magistrát nechal nové sportoviště v městské části Skvrňany postavit za zhruba 100 miliónů korun jako náhradu za prostory, které dříve atleti využívali na stadionu ve Štruncových sadech. Při rekonstrukci tamního fotbalového stadionu atleti o své sportoviště přišli.
Unikátem nového atletického stadionu je 123 metrů dlouhý krytý tréninkový tunel, jaký nikde jinde v zemi není, řekl novinářům při prohlídce stavby architekt Daniel Němeček.
Stadion se stavěl na dvě etapy. V první za zhruba 23 miliónů korun se vybudoval osmidráhový tartanový ovál o délce 400 metrů, který už atleti využívají. Ve vnitřním travnatém prostoru je prostor pro sektory pro skoky do dálky, do výšky a o tyči, pro hod diskem, kladivem a oštěpem. Druhá etapa začala podle Němečka loni v říjnu a dokončena bude v červnu. Bez DPH přijde dokončení stadionu na dalších víc než 66 miliónů korun. Sportoviště je vyprojektováno tak, aby mohlo získat akreditaci mezinárodní atletické federace a pořádat národní soutěže.
Nyní se dokončuje druhá etapa stavby, která zahrnuje tribunu pro 850 diváků, ve které jsou také šatny pro sportovce i pro školy, kanceláře pro potřeby klubu a pro rozhodčí při soutěžích, velká posilovna a rehabilitace, uvedl architekt. Ojedinělý krytý tunel pro zimní přípravu zahrnuje stometrovou dráhu a rozběhovou a doběhovou část. V areálu bude také parkoviště a komunikace, projekt zahrnuje také úpravy zeleně a oplocení.
zpráva ČTK