Průmysl a obchod

Okolí katedrály na Petrově je opravené

Okolí brněnské katedrály svatého Petra a Pavla na Petrově je opravené. Během prací za téměř 20 miliónů korun tam přibyla například socha anděla, studánka a tři zastavení s básněmi na kamenných deskách. Opravené jsou i schody, zídky v Denisových sadech a některé chodníky.
Novinkou v okolí brněnské dominanty bude také omezení dopravy, budou tam moci jezdit a parkovat jen vlastníci speciálního čipu. V budoucnu má podle generálního vikáře brněnské diecéze Jiřího Mikuláška na prostranství vedle katedrály přibýt ještě sousoší Cyrila a Metoděje.
Autorem projektu byl brněnský ateliér Raw společně s ateliérem Tišnovka. Cílem bylo podle architekta Tomáše Rusína vytvořit romantické zákoutí, kterých podle něj Brno příliš mnoho nemá. „Snažili jsme se začlenit do prostoru zastavení, která by umožnila lidem najít sem cestu. Zastavení jsou tři a tvoří je básně významných brněnských básníků,“ přiblížil podobu okolí katedrály. Prostor podle něj nabízí příjemné místo k procházkám a pohledům na katedrálu z různých úhlů.

zpráva ČTK