Průmysl a obchod

Soud zrušil stavební uzávěru chránící výstavbu Pražského okruhu v Suchdole

Obyvatelé pražského Suchdola vyhráli další soud v souvislosti s plánovanou dostavbou Pražského okruhu. Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil stavební uzávěru, která místním obyvatelům znemožňovala stavět na zdejších pozemcích. ČTK to sdělil starosta Suchdola Petr Hejl. Stavební uzávěra platila od roku 1997 a měla chránit koridor jižní varianty okruhu.
Žalobu proti stavební uzávěře podala suchdolská radnice společně s jedním z majitelů pozemků na konci roku 2011. „Uzávěra byla široká několik set metrů a zasahovala i do ulic, kde stojí domy již téměř 100 let a prakticky znemožňovala jejich majitelům domy přistavovat,“ uvedl starosta.
Uzávěra bránila majitelům domů získat povolení na jakoukoliv stavební činnost, a to včetně přístavby. Stavět mohli jedině se souhlasem rady hlavního města, která jim mohla udělit výjimku ze stavební uzávěry.
Text rozsudku zveřejnil NSS na úřední desce na svých webových stránkách, odůvodnění zde ještě k nalezení není.
Vnější Pražský okruh by měl po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v provozu je v současnosti zhruba polovina. Chybí úsek od brněnské dálnice D1 do Běchovic a také celá severní část z Ruzyně přes Suchdol, Březiněves až k Černému Mostu. Dokončeny nejsou ani radiály, což jsou silnice, které mají oba okruhy propojit.

zpráva ČTK