Průmysl a obchod

STRABAG PFS hlásí růst a akviziční záměr

Společnost STRABAG Property and Facility Services, a. s., oznámila hospodářské výsledky za rok 2013, v němž došlo k navýšení obratu a ziskovosti firmy. Pokračující růst by měla v letošním roce podtrhnout chystaná akvizice společnosti v rámci tuzemského trhu s Facility Managementem.
V roce 2013 se STRABAG Property and Facility Services, a. s., podařilo udržet kladný hospodářský výsledek, když došlo oproti minulému roku k růstu obratu z 254 mil. Kč na 274 mil. Kč a také k růstu zisku z 639 tis. Kč na 1160 tis. Kč. Růst obratu by byl výraznější, ale společnost se rozhodla, že některé servisní služby nebudou procházet účetnictvím firmy, ale konečný zákazník si je bude nakupovat takzvaně napřímo. Společnost drží vůči dodavatelům řádnou platební morálku a je schopna generovat pozitivní cash-flow ve výši 9 mil. Kč.
Pokračující růst by měla v roce 2014 podtrhnout akvizice vybrané společnosti z řad poskytovatelů služeb Facility Managementu a dodavatelů dílčích činností v rámci této komplexní správy nemovitostí. „Hledáme partnera, který je na českém trhu dlouhodobě etablovaný a přinesl by nám další rozšíření portfolia klientů a poskytovaných služeb. V neposlední řadě také další přísun nových projektů, k nimž jsme jen na přelomu roku 2014 dokázali přidat dalších 50 000 m² kancelářských ploch v naší správě,“ dodává Ing. Zdeněk Švanda, předseda představenstva STRABAG Property and Facility Services, a. s.
tisková zpráva