iMaterialy

portál časopisů Materiály pro stavbu a Stavitel pro odborníky ve stavebnictví

Odebírat newsletter

iMaterialy


iMaterialy > Aktuality > Průmysl a obchod

Průmysl a obchod

ÚOHS povolil převzetí pražské O2 areny skupinou PPF

ÚOHS povolil převzetí pražské O2 areny skupinou PPF

10. 1. 2014

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil změnu většinového vlastníka největší sportovní a víceúčelové haly v republice – pražské O2 areny. Stane se jím skupina PPF Petra Kellnera. Úřad to uvedl v tiskové zprávě. Rozhodnutí je pravomocné.

Dosud zhruba 86 procent akcií ve firmě Bestsport Arena, pod niž hala patří, vlastnila PPF napůl s investiční skupinou KKCG Karla Komárka. Firmy spolu jednaly, kdo získá podíl druhé strany. Konečná cena, kterou PPF zaplatí, nebude zveřejněna.
Bestsport Arena vznikla v době insolvenčního řízení s předchozím provozovatelem O2 areny firmou Bestsport. Tento podnik včetně haly se v rámci reorganizačního plánu přesunul do nově vzniklé Bestsport Areny, jejíž podíl držely napůl PPF a KKCG prostřednictvím kyperské společnosti Lindus. Zbylých 14 procent vlastní držitelé dluhopisů, s jejichž pomocí se financovala výstavba haly.
Předloni Bestsport Arena vykázala provozní zisk zhruba 100 miliónů korun, tržby přesáhly 400 miliónů korun. O2 arenu navštívilo rekordních více než 700 000 lidí.
Stavba haly stála 7 miliard korun, prodražilo ji nevýhodné úvěrové financování. Kvůli závazkům spojeným se stavbou arény zkrachovala společnost Sazka, která ručila za úvěry a dluhopisy. Znalecký posudek vypracovaný společností Ernst & Young před časem odhadl cenu víceúčelové haly na 1,57 miliardy korun.
 
PPF a KKCG už dříve společně ovládly zkrachovalou Sazku, která se v roce 2011 dostala do insolvence. Koupí loterijního byznysu, za který obě skupiny zaplatily dohromady 3,8 miliardy korun, vznikla nová společnost Sazka sázková kancelář. KKCG následně v prosinci 2012 za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti. Česká loterijní jednička za rok 2012 oznámila zisk před započtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) 1,3 miliardy korun.
zpráva ČTK
Vstup do diskuse (0)  



≡ Menu

  • Nomenklatura |
    • Aktuality
      • Přednášky, exkurze
      • Projekty
      • Personálie
      • Knihy
      • Věda a výzkum
      • Konference, semináře
      • Soutěže
      • Veletrhy a výstavy
      • Průmysl a obchod
      • Názor
    • Informace výrobců
    • Beton
    • Dřevěné a montované konstrukce
    • Fasádní pláště
    • Inženýrské sítě
    • Podlahy
    • Snižování energetické náročnosti budov
    • Stavební chemie
    • Střechy
    • Výplně otvorů
    • Zděné konstrukce
    • Ekonomika
    • Stavební technika
    • Komerční prezentace
    • Časopis Materiály pro stavbu
    • Časopis Stavitel
    • Ročenka časopisu Stavitel
  • Ekonomika |
  • Materiály |
  • Technologie |
  • Poruchy |
  • TZB |
  • Legislativa |
  • Zajímavá stavba |
  • Kontakt |

Vyhledávání

DŮM A BYT

Nově otevřená výstava ukáže i retro obklady

Nově otevřená výstava ukáže i retro obklady

MŮJ DŮM

Nový modernismus znamená velké prosklené plochy a ještě více prostoru

Nový modernismus znamená velké prosklené plochy a ještě více prostoru

STAVBAWEB.CZ

Telegraph

RODINNÝ DOM

Dom so štvrtou dimenziou

Dom so štvrtou dimenziou

Stavíme z cihel

Pasivní dům

Pasivní bydlení je vynikající bydlení, ale...


system by SABRE © 2020

© Business Media One, s. r. o., 2007–2020
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál  GDPR