Průmysl a obchod

V Mělníku vznikne sběrný dvůr s třídičkou stavebního odpadu

Nový sběrný dvůr s třídičkou stavebního odpadu vznikne letos v Mělníku. Mobilní zařízení za 4,8 miliónu korun bude podle vedení města jedním z nejmodernějších v republice. Záměr odsouhlasila minulý týden městská rada, řekl ČTK starosta Ctirad Mikeš (ČSSD).
Dvůr v městské části Rousovice bude mít plochu přibližně 50×50 metrů. „Budovat jej začneme letos v srpnu. Jak známo, město musí podle zákona likvidovat veškerou stavební suť vzniklou v jeho katastru. Na místě tak vznikne i mobilní zařízení na třídění stavebních materiálů, které nebude investicí města, ale soukromé firmy. Rada města schválila uzavření smlouvy o dílo s investorem,“ řekl Mikeš.
Podle radnice by měli lidé ocenit najížděcí rampy, díky kterým nebude nutné odpad do kontejnerů zvedat. Příjezd do dvora bude rozdělen pro osobní automobily a nákladní zvlášť. „Vozy s odpadem a veškerým přepravovaným materiálem budou jezdit ulicí U Vlečky. Obytná část kolem ulic Stará, Růžová a Okružní nebude tolik exponovaná, jimi budou projíždět jen osobní automobily,“ uvedl starosta.
V Mělníku již fungují tři sběrné dvory. Pozemek na výstavbu čtvrtého v Rousovicích zapůjčil městu Středočeský kraj.
zpráva ČTK