Průmysl a obchod

V pražských Řepích byla otevřena třetí česká prodejna Platformy pro řemeslníky

Velkoobchod pro profesionální řemeslníky Platforma otevřel v Praze-Řepích v Karlovarské ulici novou prodejnu. U nás je to už třetí pobočka. V České republice působí Platforma od roku 2007 a je důležitou obchodní značkou koncernu Saint-Gobain. Prodejny Platformy pro řemeslníky nabízejí spoustu výhod pro menší firmy, samostatné řemeslníky i stavebníky.

Slavnostní otevření – zleva: Florent Pouzet, Saint-Gobain Building Distribution; Milan Masař, regionální ředitel Platformy; Jitka Synková, starostka MČ Praha 17-Řepy; Tomáš Rosák, generální delegát Saint-GobainNová prodejna nabízí svým zákazníkům 1990 m² prodejní plochy, 540 m² nových skladových hal a téměř 2000 m² venkovních skladových ploch. Kromě bohatého sortimentu čítajícího až 20 tisíc výrobků zde zákazníci – řemeslníci s živnostenským oprávněním – najdou rychlé odbavení, odborné poradenství a řadu dalších profesionálních služeb.

„Platforma je unikátní koncept na trhu se stavebními materiály, protože je určena výhradně pro profesionály. Není klasickým DIY (Do-It-Yourself) hobbymarketem, přesto však tomuto segmentu výrazně konkuruje. Podle čísel má dnes Platforma v České republice více než 35 tisíc registrovaných zákazníků a její obrat přesahuje 250 miliónů korun,“ říká Tomáš Rosák, generální delegát Saint-Gobain, a dodává: „Jednou ze základních myšlenek je možnost nakoupit si všechno potřebné na celou zakázku na jednom místě.“

Platforma působí v České republice od roku 2007, kdy byla otevřena první prodejna v Praze 9. Druhá prodejna byla otevřena rok poté v Ostravě. Spolu s novou pobočkou v Praze-Řepích pracuje pro Platformu v současnosti více než 100 zaměstnanců.

„Trvalo poměrně dlouho, než jsme našli pro další prodejnu nejvhodnější místo. Novou prodejnu jsme postavili v Praze 6 v místech starého výrobního areálu, který prošel kompletní rekonstrukcí. Během pěti měsíců intenzivních prací jsme přestavěli celou hlavní halu, postavili nový suchý sklad a upravili všechny venkovní plochy, aby sloužily potřebám Platformy a jejích zákazníků. Celkové investice do stavebních úprav dosáhly částky 30 miliónů korun,“ popisuje Milan Masař, regionální ředitel velkoobchodu Platforma.

Nová pobočka je blíže zakazníkům na druhém konci Prahy, resp. na druhém břehu Vltavy, a regionům Kladensko a Berounsko.

Nová prodejna Platformy pro řemeslníky nabízí svým zákazníkům 1990 m² prodejní plochyNová prodejna Platformy pro řemeslníky nabízí svým zákazníkům 1990 m² prodejní plochyNová prodejna Platformy pro řemeslníky nabízí svým zákazníkům 1990 m² prodejní plochy

Prodejna je uspořádána do sedmi oddělení, většinou podle profesí: zedník, truhlář, malíř, instalatér, obkladač, elektrikář a je zde i sekce věnovaná pouze nářadí. V každém oddělení se nachází sortiment, který profesionální řemeslník používá nejčastěji. Ceny zboží ve většině případů garantuje katalog s roční platností.

Služby:
– Komplexní roční katalog pro zákazníky, zdarma;
– Rychlá a levná doprava zboží až k zákazníkovi;
– Řezání dřeva a deskových materiálů dle požadavků;
– Testování nářadí přímo na prodejně;
– Půjčení nářadí k zakázce, zdarma;
– Míchání barev na počkání;
– Prodej i malých množství materiálů;
– Odborný a ochotný personál;
– Snídaně zdarma.

tisková zpráva, wd