Průmysl a obchod

V Rakovníku otevřeli obnovený Dům osvěty

V Rakovníku byl s téměř ročním zpožděním otevřen Dům osvěty, který se od podzimu stane centrem volnočasových aktivit ve městě. V opravené budově budou moct zkoušet místní kapely, spolky, divadelníci, nebo se tam budou konat menší koncerty. Náklady na opravy se vyšplhaly téměř na 24 miliónů korun, řekl ČTK starosta Zdeněk Nejdl (ODS).
V budově dříve byly diskotéky, taneční a nakonec řada obchodů. Město začalo zchátralý objekt dávat dohromady po přívalových deštích a zimě v roce 2005, kdy musely být provedeny provizorní opravy. Budova byla staticky zajištěna, vyměnily se podlahy a střecha. Nově dokončená rekonstrukce se týkala části domu se sálem a jevištěm, tedy přístavbou z roku 1935. Zpožděné dokončení oprav způsobily problémy původní stavební firmy, která přestala plnit své závazky vůči subdodavatelům. Práce se kvůli tomu musely v polovině loňského roku zastavit a dokončila je až jiná firma.
Město i přes problémy s původní stavební firmou nemuselo vracet dotace, na stavbu z evropských fondů získalo zhruba 13 miliónů korun.
V objektu je nová podlaha, sociální zázemí, bar a venkovní posezení, budova má novou fasádu a sítě. Dům osvěty s kapacitou asi 200 lidí bude provozovat Kulturní centrum Rakovník.
zpráva ČTK