Soutěže

Firma Technistone získala zlato v International Award for Excellence and Business Prestige

Významné mezinárodní ocenění International Award for Excellence and Business Prestige, které uděluje americká instituce BID (Business Initiative Directions) za vysokou kvalitu produktů, získal český výrobce technického kamene Technistone. Z rukou prezidenta a zakladatele soutěže Joseho E. Prieta cenu převzal v New Yorku ředitel kvality, RD a inovací Jiří Ludvík.

Z rukou prezidenta soutěže Joseho E. Prieta cenu převzal ředitel kvality, RD a inovací Jiří LudvíkInstituce Business Initiative Directions každý rok pořádá mezinárodní shromáždění, do kterých je zapojeno pět světových metropolí – Ženeva, Frankfurt, New York, Londýn a Paříž. V každé metropoli se uděluje jiné ocenění. Vybrané společnosti jsou podle několika hledisek hodnoceny za úroveň kvality. Patří k nim například oblast inovací, technologie, vedení, strategického plánování, zákaznické spokojenosti a další. Oceněny mohou být společnosti, organizace i jednotlivci z různých oblastí byznysu a podnikání.

Slavnostního předávání v New Yorku se zúčastnili zástupci ze 72 zemí z mnoha oblastí byznysu, ekonomie, ale také umění či diplomacie. Česká společnost si v kategorii kvality odnesla zlato i přes velkou mezinárodní konkurenci. Kromě kvality porota ocenila také její přístup v oblasti svého řízení a snahu o neustálou inovaci i pružné přizpůsobení se celosvětovému trhu.

Ukázka realizace – Tereziánský dvůr„Těší nás, že jsme se dostali do povědomí světových organizací, které sledují úroveň technologií a produktů. Pro naši společnost je to do budoucna velká výzva a závazek,“ komentuje mezinárodní úspěch Jiří Ludvík. Mezi oceněné v minulých letech patří například obchodní řetězec Walmart, největší producent oceli na světě ArcelorMittal či rakouský výrobce kuchyňského vybavení Zepter.

Cena ve zlaté kategorii, kterou se letos může pyšnit právě česká značka Technistone, platí na obchodním poli za jednu z nejvýznamnějších světových událostí. Pro společnost Technistone to tak do budoucna znamená nemalou mezinárodní pozornost.

Kvalita technického kamene spočívá především v jeho složení. Z 93 % jsou to přírodní suroviny, nejčastěji křemen, který se lisuje do výsledné podoby spolu s pryskyřicí, barevnými pigmenty a dalšími surovinami. Tento odolný materiál se používá například pro kuchyňské či koupelnové desky, schodiště, obklady, barové pulty, dlažby, ale také parapety nebo celé fasády domů. Český technický kámen Technistone se používá v renomovaných hotelech světa, v galeriích, bankách či na proslulých mezinárodních letištích, jako je například letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku nebo londýnské Heathrow či světoznámé hotelové sítě Hilton a Kempinski. Desky našly své využití také při stavbě víceúčelové sportovní haly Lusail Sports Arena v Kataru.

tisková zpráva, wd