Soutěže, Veletrhy a výstavy

Xella má zlatou z Brna za tvárnici Lambda YQ

Společnost Xella získala na Stavebním veletrhu IBF 2016 Zlatou medaili v kategorii Energeticky úsporného stavění za svou letošní novinku – tepelněizolační tvárnici Lambda YQ. Tvárnice patří do tepelněizolační řady, které jsou určené pro jednovrstvé zdění bez zateplování.

Zlatou medaili přebral za společnost Xella CZ vedoucí prodeje Boris Rada Jejímu vývoji věnovala společnost několik let výzkumu a letos ji uvedla na trh. Tato tvárnice má zdokonalené nejen tepelněizolační vlastnosti, ale vyniká i větší pevností, přičemž zůstává zachováno stejné přírodní složení jako u ostatních prvků Ytongu. Tvárnice i při jednovrstvém zdění plně vyhovuje nejen současným tepelnětechnickým normám, ale je připravena i na nové přísnější požadavky roku 2020.

„Naší motivací pro vývoj byla snaha nabídnout takové řešení výstavby, které je nejen rychlé, ale především rozumné i s ohledem na budoucnost – aby stavba přinášela stejný komfort a úspornost po celou dobu své životnosti. Ocenění z českého i slovenského veletrhu si velice vážíme a potvrzují výjimečnost naší novinky, která reprezentuje současný trend ve stavebnictví,“ říká k ocenění vedoucí marketingu Luděk Suchomel.

Zlatou medaili přebral za společnost Xella CZ vedoucí prodeje Boris Rada na slavnostním vyhlášení oceněných výrobků na veletrhu IBF.

tisková zpráva