Aktuality

STROS slaví půlstoletí své existence

Již 50 let se lze setkávat s výrobky české firmy STROS (Sedlčanské strojírny, a. s.) u nás i ve světě. Sedlčanská firma patří ve svém oboru mezi tři nejlepší na světě. Specializuje se na konstrukci a výrobu stavebních výtahů a jejich komponent.
STROS vyrábí široké spektrum průmyslových výtahů sériově, ale značnou část produkce tvoří výtahy speciální, na zakázku. A přestože přibližně 85 % zakázek firmy tvoří poptávka z ciziny, lze se s jejími výtahy setkat i v České republice. Jejich výrobky pomáhaly při stavbě elektrárny Ledvice, právě dokončené výškové budovy atypického půdorysu Filadelfie v Praze-Michli nebo nejvyšší budovy v ČR City Tower v Praze na Pankráci. Kromě stavebnictví lze výtahy firmy STROS najít v různých průmyslových provozech, továrních komínech, cementárnách, elektrárnách a poradí si i s takovou specialitou, jako je hyperbolický tvar chladírenské věže.
Investice do inovací dosáhly za posledních 10 let 150 miliónů korun a určitě toho nelitujeme!“ říká ředitel společnosti ing. Ladislav Filip.
V současnosti působí firma STROS ve 40 zemích po celém světě a např. jenom v USA již realizovala 12 zakázek a dalších 50 má rozpracovaných. Výtahy STROS již jsou nebo se připravují také do dalších zemí, mezi které se zařazují např. Rusko, Egypt, Austrálie nebo nově Panama.
Firma má vlastní tým konstruktérů a projektantů, díky čemuž je zajištěn trvalý rozvoj a modernizace výrobků. Společnost klade velký důraz na bezpečnost a kvalitu svých produktů, proto všechny komponenty jejích zařízení dodávají renomovaní a certifikovaní dodavatelé pouze z EU.