Veletrhy a výstavy

V Jeseníku se otevře výstava o architektuře lázní z celé ČR

Jesenické Priessnitzovy léčebné lázně otevřou v pátek 15. 5. rozsáhlou výstavu mapující lázeňské architektonické skvosty z celé republiky. Návštěvníkům se představí na jednom místě celkem 22 lázeňských míst. Lázeňské pavilony, kolonády, promenády i lázeňské parky budou zachyceny prostřednictvím desítek fotografií a kreseb. Otevření výstavy bude součástí slavnostního zahájení jesenické lázeňské sezony. ČTK to řekla mluvčí lázní Věra Janků.

„Souborná výstava o architektuře lázeňských míst celé České republiky je vůbec prvním takovým počinem na Moravě a ve Slezsku. V loňském roce v rámci Roku lázeňské architektury se konaly ve vybraných lázeňských místech pouze dílčí výstavy. Až na jednu výjimku tak vždy byly prezentovány pouze jedny vybrané lázně,“ uvedla mluvčí lázní.

Priessnitzovy léčebné lázně ve spolupráci s pražským nakladatelstvím poprvé představí soubornou výstavu o architektuře lázeňských míst celé České republiky. „Rozsah výstavy je skutečně famózní, protože se jedná o prezentaci 22 lázeňských míst téměř na sedmdesáti výstavních panelech,“ uvedl obchodní ředitel lázní Tomáš Rak.

Výstavu mapující vývoj českých lázní s jejich pavilony, kolonádami, krytými promenádami, pitnými halami, fontánami, lázeňskými domy, vilami, ale i divadly, parky a lesoparky doprovodí také informace historiků architektury Pavla Zatloukala a Lubomíra Zemana, kteří jsou rovněž autory publikace Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska.

zpráva ČTK