Veletrhy a výstavy

Zlaté medaile IBF a SHK 2011

V rámci doprovodného programu Stavebních veletrhů Brno 2011, které skončily v sobotu 16. 4., byly slavnostně vyhlášeny nejlepší exponáty přihlášené do soutěže o zlaté medaile IBF 2011 a SHK.
Seznam vítězných exponátů soutěže Zlatá medaile IBF 2011:
Stěnový díl Maxplus 250 N
Výrobce: Josef Dvořák – IZOPOL
Vystavovatel: ASTING CZ PASIVNÍ DOMY, s. r. o., nepivoda@nepivoda.cz
Stěnový díl Maxplus 250 N (tloušťka dílu, tedy síla izolace, je 250 mm) byl vyvinut pro systémy ztraceného bednění z polystyrenu maxplus a maxplus aku, kde slouží jako venkovní tepelná izolace. Jeho základní použití je určeno pro pasivní a nízkoenergetické domy, jejichž požadavky na tepelněizolační vlastnosti obvodových stěn jsou značné. Pro tyto domy je výrobek primárně určen.
 
Pásový dozer Caterpillar D7E
Výrobce: Caterpillar Inc.
Vystavovatel: Phoenix-Zeppelin, spol. s r. o.
Pásový dozer D7E s dieselelektrickým pohonem. Byl zkonstruován s využitím nového revolučního elektrického systému s AC pohonem a motorem Cat C9.3 ACERT™. Výsledkem je vynikající výkon při hrnutí materiálu, mimořádná manévrovací schopnost, plynulé ovládání rychlosti bez ztráty výkonu, všestranné využití a zcela nová kabina s vynikajícím výhledem s důrazem na bezpečnost a hygienu práce.
 
Kolový nakladač Volvo L150G
Výrobce: Volvo Construction Equipment
Vystavovatel: Volvo Stavební stroje Czech, s. r. o.
Kolový nakladač pro těžbu, nakládání, přepravu a manipulaci s materiálem.
 
Schody pro rovné střechy
Výrobce: Wippro Türen- und Treppenwerk Wipplinger Ges.m.b.H. &CO.KG.
Vystavovatel: Wippro Türen- und Treppenwerk Wipplinger Ges.m.b.H. &CO.KG.
Firma Wippro přichází s inovací výlezu na rovné střechy s označením FDA, který splňuje vysoké nároky na izolaci a požadavek stabilní konstrukce. Schody FDA mají protipožární odolnost. Díky spodnímu a hornímu vysoce izolačnímu víku splňují schody tepelnou izolaci U = 0,3 W/m2.K.
 
Seznam vítězných exponátů soutěže o Zlatou medaili při SHK 2011:
Rekuperační jednotka EHR 325 Ekonovent
Výrobce: SOLER & PALAU S.A., Španělsko
Vystavovatel: ELEKTRODESIGN ventilátory, spol. s r. o.
EHR 325 Ekonovent je moderní a kompaktní rekuperační jednotka, určená pro řízené větrání bytů a rodinných domů. Díky své kompaktnosti se vyznačuje snadnou montáží, velmi jednoduchou obsluhou, tichým provozem a vysokou spolehlivostí. Samozřejmostí je protiproudý výměník s účinností až 92 %, stejnosměrné EC motory s velmi nízkou spotřebou, dálkové bezdrátové ovládání s možností týdenního programování na každý den zvlášť a automatický by-pass. Nadstandardem je pak regulátor konstantního průtoku vzduchu a externí spínač (bezdrátový) pro rychlé provětrání bytu či domu. Ve spojení s modulem HP5 získáte vytápěcí a chladicí jednotku s rekuperací a tepelným čerpadlem vzduch – vzduch.
 
ROTEX SOLARIS
Výrobce: ROTEX Heating Systems GmbH
Vystavovatel: ENBRA, a. s.
Beztlaký drain-back solární sytém SOLARIS pro ohřev TV a podporu vytápění využívá k získávání energie ze slunce přímo vodu z beztlakého plastového zásobníku ROTEX. Voda v zásobníku je pouze pro akumulaci energie. Ohřev TV je řešen průtokově přes nerezové vlněnce. Možnost zapojení dalšího zdroje a el. topné tyče. Minimální potřeba místa s jednoduchou montáží.
 
DUPLEX ALFA 3V – teplovzdušná vytápěcí a větrací jednotka s vestavěným tepelným čerpadlem VZDUCH
Výrobce: ATREA, s. r. o.
Vystavovatel: ATREA, s. r. o.
Jedná se o ucelenou energetickou centrálu pro rodinný dům, která zajišťuje teplovzdušné vytápění objektu, rovnotlaké řízené větrání s rekuperací tepla z odpadního vzduchu, chlazení, přípravu nabíjecí vody pro akumulační zásobník, přípravu topné vody pro vytápění a VZT systém, možnost připojení solárního systému nebo přípravu topné vody pro podlahový okruh topení. Díky kompaktnosti zařízení je výrazně snížen nárok na instalační prostor v porovnání s klasickými skladebními systémy realizací.
 
Řídicí systém ke krbovým vložkám s vodním pláštěm Regulátor RT-08G TATAREK + regulační klapka přívodu vzduchu 100, 120, 150 ø
Výrobce: Zakład Elektroniczny TATAREK Jerzy Tatarek
Vystavovatel: Zakład Elektroniczny TATAREK Jerzy Tatarek
RT-08G je mikroprocesorový regulátor s grafickým displejem, řídící ohřívací oběh (UT a TUV), ve kterých jsou zdrojem tepla krbové vložky s vodním pláštěm. Provoz vložky je regulován pomocí uzavíratelné kapky přívodu vzduchu ke spalování. Základní funkcí regulátoru je udržování teploty ve vodním plášti vložky za zadané hodnotě. Tento proces je realizován hlavně plynulým přivírání či otvíráním klapky, přivádějící vzduch do spalovací komory, v závislosti na teplotě, naměřené ve vodním plášti. Regulátor je vybaven třemi teplotními čidly. Zajišťuje automatickou obsluhu systému ústředního topení (TU), sytému teplé užitkové vody (TUV) nebo systému s expanzní nádobou.
 
Čestné uznání hodnotitelské komise a generálního ředitele Veletrhy Brno, a. s.
Splyňovací kotel ATTACK DPX LAMBDA
Výrobce: ATTACK, s. r. o.
Vystavovatel: ATTACK, s. r. o.
Splyňovací kotel ATTACK DPX ve verzi Lambda je určen pro úsporné a ekologicky šetrné vytápění rodinných domů, chatek, malých provozů, dílen a podobných objektů. Předepsaným palivem pro kotel ATTACK DP je suché dřevo. Při plném využití nakládacího zásobníku dává možnost nepřetržitého hoření 8 až 12 hodin.
wd, zdroj www.bvv.cz