Dřevěné a montované konstrukce, Informace výrobců

Nová mateřská školka v Jesenici u Prahy z modulů UNIKO

Moderní modulová výstavba je jedním z účinných léků na nedostatek kapacit v mateřských školách, který trápí obce i rodiče v posledních letech v celé republice. Dalším důkazem výhod staveb realizovaných jako kontejnerové sestavy je i nová školka v Jesenici u Prahy. 
Investorem byla obec Jesenice, dodavatelem společnost UNIKO Zlín, a. s., projektantem ing. Vít Kocourek. Na stěnách modulů UNIKO jsou použity materiály fermacell, se kterými má UNIKO dlouholeté zkušenosti.
Podle obchodního ředitele firmy Ing. Pavla Šikla je fermacell ideální deska jak pro investora, tak i pro samotné dodavatele modulů: „Z hlediska parametrů, certifikace i servisu považuji fermacell za absolutní špičku v suché výstavbě. S deskami se dobře pracuje a výborně řeší akustiku a ochranu proti požáru. Navíc je to materiál, který je praktický i pro samotné uživatele školky.“
Slavnostní otevření nové mateřské školy v Jesenici proběhlo 23. listopadu 2012. Pásku nové školky přestřihl starosta obce Jesenice Ing. Pavel Smutný společně s ředitelkou Mateřské školy KAMARÁD, Bc. Bohumilou Peškovou.
Nová školka je dvoupatrová a nabízí místo pro 56 dětí. V prvním nadzemním podlaží je kromě herny a lehárny dětí, přístupné přímo ze zahrady, také šatna, přípravna jídel (ta se do školky dovážejí v termoboxech z kuchyně stávající školy a školky v Jesenici), WC a sklad hraček. Ve druhém patře je kromě druhé herny (na každém patře je jedna třída pro 28 dětí) a lehárny a WC a šatny pro děti i učitelky také technická místnost pro umístění zdroje tepla.
Desky fermacell v interiérech školky jsou vystěrkovány a vymalovány, v koupelnách a na WC jsou na deskách nalepeny glazované keramické obklady. UNIKO dodávalo školku v roli generálního dodavatele jako kompletní sestavu, tj. včetně oken, fasády a střech, vnitřních rozvodů inženýrských sítí, světel, sanity a vnitřních povrchů. Objekt byl osazen na předem připravené plošné základy s vyztuženým podkladním betonem a izolací proti vlhkosti a proti pronikání radonu z podloží.
 
Základní údaje o objektu
● Investor: obec Jesenice
● Generální dodavatel: UNIKO Zlín, a. s.
● Materiály fermacell: na stěnách v interiéru
● Zastavěná plocha: 236 m2 – školka má půdorys do tvaru L o max. rozměrech 21,24×20,15m. Šířka jednoho křídla je 6,6 m.
● Podlahová plocha patra: 185,7 m2
 
podle podkladů firmy Fermacell