Informace výrobců

Lepicí pásky z recyklovaných PET lahví? Vyzkoušejte novinku od společnosti Tesa

Společnost tesa, mezinárodní výrobce inovativních lepicích pásek a samolepicích řešení, uvádí na trh další novou a inovativní balicí pásku. Nová páska tesa® 60412 se vyznačuje akrylovým lepidlem na vodní bázi a nosičem, který je ze 70 % tvořen recyklátem ze spotřebitelských plastů (tzv. PCR). Společnost tak rozšiřuje své produktové portfolio o vysoce výkonné balicí pásky, které jsou částečně vyrobeny z recyklovaných a biologických materiálů.

Výrobek tesa® 60412 je ideální alternativou ke konvenčním polyvinylchloridovým balicím páskám v mnoha průmyslových odvětvích, například potravinářském a nápojovém průmyslu, farmaceutickém průmyslu nebo logistice.

Síla, odolnost proti opotřebení a nízká hlučnost

Díky zvýšené odolnosti proti roztržení je tesa® 60412 srovnatelná s páskami z PVC nebo biaxiálně orientované polypropylenové fólie (BOPP) páskami. Novinka tesa® 60412 je vhodná pro ruční i automatické odvíječe a vyznačuje se tichým odvíjením. Balicí páska je certifikována podle metody INGEDE č. 12 a lze ji likvidovat společně s obalem na nádob na papír, aniž by narušovala recyklační proces lepenky.

Tesa je hrdým partnerem společností a zákazníků, kterým záleží na udržitelnosti

Pro většinu společností a odvětví je téma udržitelnosti již dlouho velmi důležité. Balení a odesílání zboží a produktů vyžaduje maximální udržitelnost. Společnost tesa své zákazníky a partnery v těchto snahách ráda podpoří.

Nově vyvinutá tesa® 60412 představuje lepicí pásku, která tyto požadavky splňuje. Její výrobní proces se zcela obejde bez rozpouštědel. Použité PET výroby, včetně lahví, recyklujeme a využíváme jako materiál pro výrobu nosiče.

„Vývoj produktů, které pomáhají podporovat udržitelnost, je pro tesa strategicky důležitým cílem. Naše nová balicí páska tesa® 60412 PET byla proto vyvinuta způsobem, který co nejvíce snižuje dopad na životní prostředí a zároveň zaručuje vysoký výkon. Výběrem udržitelnější balicí pásky se naši zákazníci mohou posunout o krok blíže k dosažení svých cílů. V tesa jsme hrdí na to, že můžeme na této cestě stát po jejich boku,“ říká Andreas Walkembach, vedoucí průmyslového obchodu a konvertingu pro Evropu.

Nová páska tesa® 60412 je nyní k dostání u autorizovaných prodejců v průhledné verzi nebo na vyžádání v hnědé a bílé barvě.

Nová páska tesa® 60412 obsahuje recyklované materiályBalící páska tesa® 60412

Další informace o pásce si můžete přečíst zde.

podle podkladů společnosti tesa