Informace výrobců

Nerezové odvodnění v pivovaru Budvar i v nemocniční kuchyni

Nerezové odvodnění patří do gastro provozů, hygienicky náročných pracovišť a také do průmyslových výrob s vysokými nároky nejen na bezpečnost, ale i dlouhodobou odolnost. Mezi ně se bezesporu počítá potravinářská, ale i chemická výroba. Nerezové protiskluzové rošty a systémy jsou bezpečné pro obsluhu a současně snadno udržovatelné.

Jedna z mnoha instalací ve výrobním závodě pivovaru Budvar, nebo v nemocniční kuchyni v Blansku jsou toho důkazem.

Výstavba nové linky na plnění plechovek pivem Budvar byla náročná na termín a kvalitu provedení nerezových žlabů MEA. V délce celkem přes 100 bm byly instalovány kapacitní žlaby šířky 400 mm, které musí pohltit velké množství vody a současně také umožňovat snadnou údržbu.

Výstavba nové linky na plnění plechovek pivem Budvar byla náročná na termín a kvalitu provedení nerezových žlabů MEAV délce celkem přes 100 bm byly instalovány kapacitní žlaby šířky 400 mm, které musí pohltit velké množství vody a současně také umožňovat snadnou údržbuPracovníci se pohybují v mokrém prostředí, takže rošty jsou v protiskluzové úpravě, navíc vyztužené podélným žebrem

Pracovníci se pohybují v mokrém prostředí, takže rošty jsou v protiskluzové úpravě, navíc vyztužené podélným žebrem. Hrany žlabů jsou vyplněny vysokopevnostním tmelem. Dodáním nerezových žlabů firma MEA navázala na již předchozí instalace nerezového systému v jiných provozech Budvaru.

V říjnu 2022 dokončili v Nemocnici Blansko rekonstrukci kuchyně pro pacienty i zdravotnický personál. Ve zrenovovaném prostoru bylo kompletně vyměněno i vybavení pro vaření. V kuchyni byly položeny nové podlahy. V rámci modernizace byly nahrazeny původní podlahové vpustě za nerezové. Instalovány také byly nerezové vany i žlaby s mřížkovým protiskluzovým, bezpečným roštem.

Více o nerezových systémech MEA zde

podle podkladů společnosti MEA Water Management