Informace výrobců

Nové rošty pro odvodňovací žlaby MEA

Široký sortiment roštů pro všechna normovaná zatížení A15 až F900 kN se rozrostl o nové rošty z polypropylénu. Rošty s unikátním designem, podélnými žebry a úzkou mezerou jsou určené pro zpevněné plochy, po kterých se pohybují chodci, kola nebo koloběžky. Rošty s návrhovým zatížením 15 kN, tedy do 1,5 tuny, jsou určeny pro bezbariérové komunikace, včetně sportovišť.

Minimalistické lamely roštů pomohou zvýraznit liniové prvky v dlažbě. V černém nebo šedém provedení mohou zcela splynout s různými povrchy pochozích zón. Montáž roštů a jednoduché čištění žlabů je díky rychlouzávěru CLIPFIX velmi snadná a rychlá. Způsob 4bodového přichycení roštů také zabraňuje jejich posouvání, klapání nebo uvolnění. Upevňovací systém CLIPFIX umožňuje rošty použít na téměř všechny odvodňovací systémy MEA z polymerického betonu, plastů nebo i kompozitního SMC.

Vhodná kombinace se žlaby MEARIN PLUS nabízí velké množství využití. Od sportovišť přes domácí příjezdové cesty nebo veřejné pochozí plochy. Kompozitní materiál žlabů je vysoce odolný, nedeformuje se a ani neroztahuje při velkém kolísání teplot. Díky tomu zůstává odvodňovací konstrukce stálá i v dlouhých liniích nebo obloukových tvarech. Stálá barva roštů, černá nebo šedá, zajistí trvalé estetické ztvárnění po celou dobu instalace.

Plastové rošty s podélnými žebry a pro zatížení A15 kN rozšiřují již tak velké portfolio, jako jsou litinové designové rošty Honeycomb, nerezové rošty nebo ocelové mřížkové rošty.x

Žlaby MEARIN PLUS s odolnými rošty pro bezbariérové komunikaceMEARIN PLUS 100 - šedý žlab s černým roštemMEA nový rošt černý

Více informací o odvodnění MEA na: www.mea-odvodneni.cz/mea-drain/kategorie/1

podle podkladů společnosti MEA Water Management