Informace výrobců

Novinky v bezpečnostním systému střech Lindab Safety

Lindab, přední světový výrobce střešních a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli, řeší střechy komplexně. Jejich nezbytnou součástí je i bezpečnostní systém Safety, který Lindab stále inovuje. Mezi novinky letošního roku patří zejména rozšíření o další prvky, umožňující montáž prakticky na všechny typy střech z běžných materiálů, příznivější cena a okamžitá dostupnost.

„Pro letošní rok jsme inovovali ceník, takže zájemci o bezpečnostní prvky Lindab Safety mohou těžit z cen snížených u jednotlivých položek až o 30 %. Vycházíme vstříc i majitelům jiných než plechových střech: rozšířili jsme totiž sortiment speciálních prvků, díky nimž lze systém Safety použít na prakticky všechny střechy z běžných materiálů. Tím, že náš systém funguje jako stavebnice, je jeho montáž velmi jednoduchá. A my se snažíme, aby byla stále snadnější: pro realizační firmy jsme připravili zbrusu nové montážní návody na střešní lávky a žebříky, u sněhových zábran a stěnových žebříků je dokončujeme,“ uvádí Štěpán Lášek, produktový manažer společnosti Lindab. Novinkou v letošním roce je i lepší dostupnost Lindab Safety: celý sortiment prvků bezpečnostního systému je trvale na skladě v České republice, takže jej lze montovat bez jakýchkoli časových prodlev. Vybírat si je možné z 6 barevných odstínů od antické bílé přes cihlově červené až po černou. Pokud by tato barevná variabilita potřebovala v konkrétních případech ještě rozšířit, je Lindab na vyžádání připraven zajistit lakování i do nestandardních odstínů.

Střešní lávka Lindab SafetyDesková zábrana s konzolou Lindab Safety pro drážkované střešní krytiny

Lindab Safety jako komplexní systém
Lindab Safety řeší bezpečný pohyb po střechách a zachytávání sněhu na nich ve vší celistvosti. Zahrnuje žebříky pro svislý pohyb po ploše střechy i lávky pro vodorovný pohyb. Střešní lávky v rámci systému Lindab Safety jsou univerzálním produktem pro využití na různých typech krytin; v porovnání s konkurenčními výrobky jsou masivnější a větší. Pro bezproblémový pohyb po fasádě slouží stěnové žebříky, které zajišťují přístup na střechu zvenčí Střešní lávka Safety bez průlezu zevnitř, který by vytvořil zbytečný otvor do střešní krytiny. Pro stoprocentní spolehlivost přístupu na střechu má systém Lindab Safety jisticí body: ochranné koše a kotevní oka. U sněhových zábran dává Lindab možnost výběru podle toho, v jakém klimatickém pásmu se dům nachází. Právě s ohledem na lokalitu a její klimatické podmínky je totiž třeba, aby projektanti zabezpečení střech navrhovali, a to včetně systému zachytávání sněhu. „Sněhové zábrany se dále musí instalovat také podle sklonu střešní plochy a její délky. Pokud jde o sklon střechy, sněhové zábrany se doporučují a často také při projektování domu předepisují pro sklon vyšší než 10 °,“ pokračuje Štěpán Lášek. Snadné, estetické a cenově velmi příznivé řešení pro mírnější klimatické podmínky poskytuje trubková sněhová zábrana. V podhorských oblastech doporučuje Štěpán Lášek instalovat deskovou/roštovou zábranu, která je masivnější a větší nápor sněhu zachytí zcela spolehlivě.

Modelový příklad: srovnání cen bezpečnostních prvků střech Lindab Safety dříve a nyní

Lindab Protect pro velmi náročné podmínky
Pro horské oblasti s přívaly sněhu má nadále Lindab v nabídce systém Protect. Díky třítrubkové masivní sněhové zábraně poskytuje řešení i pro extrémní situace. Jeho součástí jsou také komínové lávky, stupňové žebříky a další prvky.

podle podkladů společnosti Lindab