Informace výrobců, Podlahy

Podlahové topení TECEfloor

Udržení komfortní teploty v interiéru celoročně pomocí podlahového teplovodního systému je nový trend. Kombinace podlahového topení a dnes stále častějších tepelných čerpadel přímo vybízí k navržení systému, který umožňuje dosáhnout příjemné teploty v zimních i letních měsících. To vše navíc bez zvýšených nákladů. Společnost TECE navrhla systém podlahového topení tak, aby vyhověl široké škále použití při zachování jednoduchosti a spolehlivosti soustavy.

Podlahové vytápění a chlazení je vhodné i ze zdravotního hlediska a zásadně přispívá ke komfortu a tepelné pohodě osob. Důvodem je skutečnost, že podíl tepelného toku sáláním přesahuje 55 % a člověk tak nevnímá pouze teplotu vzduchu, ale i příjemné teplo vycházející z podlahové plochy. Výsledný efekt, který podlahové topení vyvolává, lze přirovnat například k příjemnému pocitu z jarního lyžování v tričku s krátkými rukávy.

Potrubí TECEfloor
TECE v současné době nabízí čtyři druhy potrubí pro podlahové topení. Jedná se jak o potrubí celoplastové, tak o potrubí kompozitní. Výhodou plastových potrubí je především vysoká odolnost vůči korozi a inkrustaci a z toho vyplývající delší životnost potrubní soustavy. Plastová potrubí také nabízejí v porovnání s kovovým potrubím lepší povrchové vlastnosti (např. nižší drsnost), což snižuje tlakové ztráty v soustavě. V neposlední řadě je nutné zmínit nižší náročnost práce. Nevýhodou plastového potrubí jsou naopak větší dilatační změny, difuze kyslíku a malá tuhost. Ideálním řešením je proto kompozitní potrubí, které v sobě spojuje výhody plastového i kovového potrubí. Hliníkoplastové potrubí Al/PE-RT z nabídky TECE se při zachování všech výhod blíží tuhostí i dilatací kovům a hliníková vrstva uvnitř potrubí zároveň zabezpečuje plnou difuzní těsnost.

Difuzní kompozitní hliníkové trubky uvedla společnost TECE na trh již v roce 1980 jako první na světě. Současná série TECEfloor je tedy výsledkem mnohaletých zkušeností a TECE se může v této oblasti pochlubit výrazným náskokem před konkurencí.

Systém TECEfloor nabízí vhodný typ potrubí pro každý typ instalace podlahového topení. V sortimentu TECEfloor si zákazník může vybrat ze tří plastových a jednoho kompozitního potrubí:
● SLQ PE-RT II – celoplastové potrubí,
● SLQ PE-Xc – celoplastové potrubí z vysokohustotního síťovaného polyethylenu,
● SLQ MDXc – celoplastové pětivrstvé potrubí,
● SLQ Al/PE-RT – hliníkoplastové potrubí.

Rozdělovač TECEfloor
Rozdělovač TECE z nerezové oceli je určen pro použití s násuvnými armaturami. Tento systém zajišťuje výrazně jednoduší připojení potrubí, zároveň také zabraňuje riziku vytržení potrubí. Rozdělovač je vybaven velkoobjemovou komorou, což minimalizuje tlakové ztráty distribuční soustavy. Pro případ nutných oprav v budoucnu je rozdělovač doplněn tištěnými QR kódy, které usnadňují objednávání náhradních dílů.

Rozdělovač TECEfloorPodlahové topení TECEfloor

Rychlý online projekční nástroj pro podlahové vytápění TECEfloor
TECEsmartfloor je jednoduchý a uživatelsky příjemný nástroj se všemi funkcemi, které potřebujete pro správný návrh podlahového vytápění. Tento projekční nástroj je vhodný pro menší projekty, a to až do rozsahu šesti rozdělovačů. Návrh je možné zkonzultovat s projektantem, který může zákazníkům například ukázat, jak se na toku tepla projeví menší rozteč potrubí a co tato změna znamená z hlediska nákladů, nebo jaká teplota vstupní vody je nejefektivnější. S pomocí nástroje TECEsmartfloor je možné navrhnout podlahové topení pro rodinný dům během pár desítek minut a do 24 hodin zákazník obdrží závaznou cenovou nabídku.

Sklo jako jednoduchý jednotící prvek
Sklo se mezi výrobky TECE osvědčilo jako jednotící designový prvek pro sprchové žlábky, závěsná WC i podlahové topení. Dalším logickým krokem se proto stala výroba nástěnných skleněných termostatů s prvotřídními technologiemi i vzhledem. Termostaty svým vzhledem ladí se skříní rozdělovače sběrače. Skleněný kryt skříně rozdělovače je totiž stejně jako termostat vyroben z mléčného tvrzeného skla s keramickým potahem. Skleněný kryt na šířku i na výšku přesahuje plechový rám o cca 15 mm, a rám je tak zcela zakrytý. Sada se skládá ze skleněného krytu a nastavitelných držáků s magnetickým upevněním. Díky svému designu nemusí být kryt skříně v interiéru zakryt, ale naopak se stává pohledově zajímavým prvkem interiéru. Toto řešení je proto velmi vhodné v kancelářských budovách a veřejných prostorech, ale i v obytných místnostech rodinných domů.

Skleněný kryt rozdělovače TECEfloorSkleněný kryt uzavíratelný pomocí nastavitelných držáků s magnetickým upevněním

Designový termostat TECEfloor Stylový termostat – komfortní ovládání s vysokou přesností
Designový termostat TECEfloor byl vyvinut speciálně pro systém TECEfloor. Na rozdíl od mnoha jiných produktů dostupných na trhu se tyto termostaty díky svému minimalistickému vzhledu a prvotřídnímu materiálu hodí do luxusních interiérů. Vnější průměr termostatu je 105 mm, což znamená, že svým povrchem zcela zakrývá zásuvky standardních termostatů a působí jako nezávislý prvek.

podle podkladů firmy TECE