Informace výrobců, Střechy

Stavebnicová krytina Lindab Click

Novinkou v sortimentu Lindab je stavebnicová krytina vzhledově velmi podobná klasické, profesionálně pokládané falcované krytině. K její montáži ovšem není potřeba speciální odbornosti a zvláštních zkušeností. Díky systému zámkového spojování se jednotlivé lamely do sebe jednoduše zaklapnou a střecha je hotova.

Střecha je položena velmi rychle s kvalitou jako od profesionála. Bezúdržbová povrchová vrstva z HB Polyesteru zaručuje vysokou odolnost a životnost minimálně 40 let bez nutnosti natírání. Krytina patří mezi lehké (5 kg/m2), díky čemuž je mimořádně vhodná na rekonstrukce starších objektů nebo pro horské oblasti s vyšším výskytem sněhu. Záruka na krytinu je poskytována v délce 30 let.
Krytina se stojatými drážkami patří k nejodolnějším způsobům zastřešení. Je neodmyslitelně spojována s českými horami, kde má dlouhodobou tradici, a střechami s nízkým sklonem. Lindab Click je určena pro střechy se sklonem 7 ° a více. Vybírat lze ze šesti klasických barev – červené, černé, stříbrné, šedé a metalické antracitové.
Pokládka krytiny Lindab Click je technicky nenáročná a časově velmi efektivní. Jednotlivé pozinkové lamely jsou široké 50 cm a dlouhé až 6 m a pokládají se na bednění nebo laťování na klasickou paropropustnou izolaci.
Před montáží si rozpočítejte šíři střechy dle šíře lamel a připravte si první a poslední pás ve stejné šířce. Estetický dojem ze střechy bude lepší, protože krajové pásy budou stejně široké. V případě prostupů střechou je vhodné připravit si rozložení pasů tak, aby prostupy neprocházely drážkami.
Více o novince LindabClick na www.lindabstrechy.cz a www.lindab.cz.
tisková zpráva