Informace výrobců

Výhody nových sponek pro tacker systém TECE

V současné době figuruje na trhu celá řada systémů, technik kotvení, podkládek a vůbec provedení podlahového vytápění. Jsou zde tedy zhruba tři systémy podkládky potrubí podlahového vytápění, a to systémové desky s výstupky z PE fólie nebo přímo tvarované polystyrenové desky. Další a častější možností provedení díky flexibilitě a ceně je přímé připínání potrubí na izolační desky přes fólie za pomoci svorek. Zde nabízí společnost TECE řešení v podobě systému TECEfloor.

Svorky TECEfloor
Společnost nabízí jak standardní 6 mm široké svorky (obr. 1) pro kotvení potrubí podlahového vytápění, tak účinnější optimalizované extra široké svorky T8extra (obr. 2) pro bezpečné a zároveň rychlé připnutí potrubí na podkladní izolaci.

Obr. 1Obr. 2

Proč zvolit svorky T8extra?
Mohlo by se zdát, že pro dostatečné ukotvení vystačí standardní svorky, ale ty ne vždy dokážou splnit vysoké nároky na provádění podlahového vytápění. Tady přichází společnost TECE s velmi sofistikovanou technikou kotvení svorek T8extra. Svorky T8extra se liší hned několika detaily. Jde tu především o „distanční“ ukotvení, tedy znemožnění pohybu potrubí ve svorce (viz obr. 3), nebo neagresivní proniknutí svorky přes fólii do izolace (viz obr. 4). Tyto detaily zajišťují lepší kotvení a především vedení potrubí podlahového vytápění bez nebezpečného přílišného narušení horní krycí vrstvy nežádoucím protrhnutím a vylepšeným úchytem pod úhlem 45 stupňů.

Obr. 3Obr. 4

Extra 8 mm široké svorky TECEfloor jsou tedy vyrobeny speciálně pro klienty hledající záruku kvality a optimalizace spolu s bezpečným připnutím svorek k izolační desce.

podle podkladů společnosti TECE Česká republika