Stavitel

Komunitní bydlení je téměř prodané

Bydlení v komunitních projektech láká především mladé páry a rodiny s dětmi. Chtějí žít aktivně, blízko přírody, ale v komfortu města.

Projekty Kejřův Mlýn a Kejřův Park, které revitalizovaly území kolem Hořejšího rybníka v Praze 9, tento trend potvrdily. Poslední etapa výstavby, Kejřův Park II, je už z 82 procent vyprodána.


„Hořejší rybník byl posledním neobnoveným rybníkem na Rokytce. Před dvěma lety jsme ho ve spolupráci s MHMP odbahnili, vytvořili pevné břehy a molo, kde se lidé opět scházejí, jako to bylo obvyklé před padesáti lety. Do rybníka se vrátila i původní fauna. Kolem něho vedou nové cestičky a cyklostezka, která spojuje Hloubětín s dalšími částmi Prahy. Park je osazen zelení, je tu klid a ticho, ačkoli jste nedaleko rušných ulic Průmyslové a Poděbradské,“ říká Jan Kalaš, obchodní ředitel Star Group.

Zdevastované území Kejřova mlýna a Kejřova parku se díky spolupráci společnosti Star Group, pražského magistrátu a radnice Prahy 9 rehabilitovalo na bydlení uprostřed přírody. Revitalizovaný park i rybník jsou místy, která se zvlášť v létě těší velké oblibě veřejnosti. Naopak do bytových areálů mají přístup pouze rezidenti a jejich známí.

Podle zkušeností Jana Kalaše mají Češi pevný vztah ke svému okolí a neradi se stěhují mimo svou lokalitu, proto se o byty v Kejřově Parku II nejvíce zajímali právě obyvatelé Prahy 9. Projekt podporuje bydlení, ve kterém se sousedé znají, komunikují a společně se baví. Přímo v areálu jsou k dispozici dvě dětská hřiště, beachvolejbalový kurt, minigolf a soukromé 3D kino. Malý multiplex v suterénu Kejřova Parku II slouží všem rezidentům zdarma. „Podobný prostor s velkým plátnem a 3D projektorem je novinkou a lidé jsou nadšeni. V kině je také dětský koutek, lednice a bar. Rezidenti si v kině mohou přehrát vlastní DVD, 3D Blue Ray disky nebo sledovat třeba sportovní přenosy. Věřím, že během zimní olympiády nebo letního mistrovství ve fotbale bude kino využito skoro 24 hodin denně,“ uvedl Jan Kalaš.

Všechny byty v projektu Kejřův Park II mají předzahrádku, balkon nebo terasu a minimálně jedno místo v podzemním parkovišti. Bytové domy jsou zděné a nízké, s dřevěnými okny, kvalitním vybavením interiérů a čipovými vstupy. V areálu funguje nonstop vrátnice s ochrannou službou. V blízkosti objektu se nachází školka, fitness a restaurace, centrum je snadno dostupné tramvají nebo metrem.

Eliška Crkovská