Stavitel

Nové verze vlajkových návrhových aplikací společnosti Autodesk

Softwarové verze AutoCAD 2014 for Mac a AutoCAD LT 2014 for Mac byly vyvinuty pro platformu OS X a zařízení Apple.

 

 

 

Mezi hlavní inovace patří mimo jiné podpora vysokého rozlišení displejů Retina s 13“ a 15“ úhlopříčkou u MacBook Pro, synchronizace s cloudovými službami Autodesk 360, funkce Package Drawing, lepší zabezpečení softwaru a další.


AutoCAD 2014 for Mac představuje jednu z prvních profesionálních softwarových aplikací s podporou displeje Retina, takže poskytuje mimořádný grafický zážitek. Obsahuje i synchronizaci s cloudovou platformou Autodesk 360, novou funkci Package Drawing (obdoba eTransmit v AutoCAD pro Windows), zvýšení výkonnosti a lepší uživatelské rozhraní.

„Věnovali jsme maximální úsilí tomu, abychom reflektovali nejčastější požadavky uživatelů. Nyní mají nástroj pro rychlejší a preciznější práci a designéři budou moci lépe a efektivněji spolupracovat se svými týmy,“ říká Amy Bunszel, viceprezident divize produktů AutoCAD ve společnosti Autodesk.

Mezi klíčová vylepšení patří:
• Podpora displeje Retina: AutoCAD nyní plně podporuje displej Retina s vysokým rozlišením s úhlopříčkou 13“ a 15“ u počítačů MacBook Pro.
• Synchronizace kreslení: přímý přístup k souborům v cloudovém prostředí Autodesk 360 a jejich synchronizace mezi počítačem a cloudem.
• Funkce Package Drawing: obdobně jako funkce eTransmit v aplikaci AutoCAD pro Windows umožňuje rychle ukládat související soubory do komprimovaného souboru a zajistit tak snadnou distribuci nebo uložení.
• Online pomoc: zde byly provedeny změny s cílem zajištění rychlejší asistence pro zákazníka.
• Lepší zabezpečení softwaru: vyšší úroveň zabezpečení softwaru a prevence spouštění neautorizovaných nebo škodlivých AutoLISP aplikací.

„Poslední verze aplikace AutoCAD for Mac poskytuje nové funkce, které pomáhají v práci. Podpora technologie Retina z něj udělala program s nejvyšším rozlišením, který kdy byl na trhu. V konečném důsledku to znamená méně unavené oči a jasné a čisté kresby na obrazovce. Navíc došlo k vylepšení nápovědy a ke zviditelnění těch nastavení, která v minulosti byla těžko k nalezení.“ říká Jim LaPier, zakladatel společnosti IMPACT Design, americké školicí a konzultační společnosti.

Jana Cenefelsová