Stavitel

PSJ v Liverpoolu demontovalo výrobní halu

Stavební společnost PSJ byla pověřena společností Kronospan demontáží rozsáhlé výrobní haly v Liverpoolu. Zakázka za 1,7 milionů eur byla ukončena v říjnu letošního roku.

 

 

V Anglii byl zopakován model kooperace, který se osvědčil v německých městech Ebersdorf a Magdeburg. Montéři střediska ocelových konstrukcí PSJ tam ve druhé polovině roku 2011 provedli demontáž výrobních hal. Ty pak byly odvezeny k opětovnému sestavení v běloruském městě Smorgoň, kde se nachází výrobní závod dřevozpracující společnosti Kronospan. Ve Smorgoni bude dodávka PSJ završena v závěru letošního roku.


„Na předměstí Liverpoolu se třicítka našich montérů potýkala s výrazně větší halou, než tomu bylo v německých závodech. Předmětem dodávky byla demontáž skeletu nosné ocelové konstrukce a odstrojení střechy, opláštění a výplní otvorů. Prováděli jsme také pečlivou pasportizaci objektu a jeho uskladnění. Místo opětovné montáže závodu, která by měla proběhnout v roce 2014, ještě nebylo specifikováno,“ říká šéf střediska ocelových konstrukcí Jaromír Juránek.

knowsley 2

Vstup PSJ na britský trh přinesl i seznámení se specifiky místního stavebního a pracovního trhu. „S řadou podmínek jsme se ještě pod hlavičkou PSJ nesetkali. Mnohem náročnější a striktnější jsou zejména požadavky na bezpečnost a organizaci práce. Na každé stavbě musí být přítomen bezpečnostní koordinátor, který zastupuje investora a má mnohem větší kompetence, než je tomu zvykem ve střední Evropě. Troufám si říci, že jsme se s touto situací vyrovnali dobře, za což náleží dík hlavnímu stavbyvedoucímu Ivanu Kupilíkovi, jenž s bezpečnostním koordinátorem spolupracoval a komunikoval,“ dodává Jaromír Juránek.

Pozitivní hodnocení průběhu zakázky podtrhuje i spolupráce s místními firmami, které byly najímány na bourací práce a pronájem jeřábů a plošin. „Jen jsme si museli zvyknout na jejich poněkud pozvolnější přístup k práci,“ s úsměvem podotkl Juránek.

Miroslav Fuks