Stavitel

Společně stavíme studny v Etiopii

Od 1. listopadu je v prodeji, v rámci projektu Voda pro Afriku, čtvrtá edice křišťálových karaf na vodu. Letos jsou karafy ozdobeny motivem zeber. Výtěžek prodeje půjde opět ve prospěch veřejné sbírky Skutečná pomoc společnosti Člověk v tísni.

Finanční prostředky z letošní edice budou použity na opravu vybraného vodního vrtu na etiopském venkově. Charitativní projekt Voda pro Afriku pořádají společnosti Veolia Voda a Nadační fond Veolia společně se svými partnery.


Až 74 % etiopských venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. Na nemoci způsobené kontaminovanou vodou zde zemře 55 tisíc malých dětí ročně. Veolia Voda a Nadační fond Veolia uspěly s benefičním prodejem karaf již třikrát. Výtěžek 1,21 miliónu korun pomohl financovat projekty na podporu vodních zdrojů v Etiopii, které realizuje Člověk v tísni z prostředků veřejné sbírky Skutečná pomoc. Výtěžek z loňského prodeje byl použit na výstavbu veřejného vodovodu v etiopské vesnici Hanša. Do provozu byl uveden vloni v létě.

karafa zebra travaŠimon Pánek, ředitel společnosti Člověk v tísni: „Veolia Voda a NF Veolia nás prodejem karaf podpořily už třikrát. Pitná voda patří v tomto regionu k největším problémům a Člověk v tísni má s řešením dlouhodobé zkušenosti. Děkujeme Veolii, partnerům a všem, kteří si karafy kupují. Získávání peněz z prodeje pěkných karaf má navíc nápad a zapojuje veřejnost. „

JanDolínek, ředitel Nadačního fondu Veolia:  „Koupí karafy lidé získávají nejen jedinečný dárek, ale i potěšení z vícenásobné pomoci. Především opět pomůžeme v Etiopii, podpoříme společnost Člověk v tísni, která tam naši společnou pomoc zrealizuje. Přidanou hodnotou je letos výběr netradičních prodejních míst – kdo nechce platit poštovné, může si karafu koupit přímo a podpořit svou návštěvou třeba skvělou chráněnou kavárnu či restauraci, obchod a kavárnu s Fair trade kávou či dobročinný krámek. A konečně dáváme opět příležitost pomáhat i lidem s postižením, kteří se podílejí na balení a expedici karaf zasílaných našim krátkodobým nadačním e-shopem.“
Karafy je také možno zakoupit v e-shopu přes http://www.nfveolia.cz/voda-pro-afriku/e-shop/.